Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Tych produktów nie wolno nakładać na twarz Następny artykuł: Aleksandra Hamkało niedawno została mamą. Nie uwierzycie jaką ma figur...

5 powodów, dla których spanie nago naprawdę nam służy!

Kobieta,
,
, tagi: spanie nago
Lato wciąż trwa, co oznacza, że im mniej ubrań nosimy, tym lepiej się czujemy. Tym przyjemniejszy jest fakt, że spanie nago jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim korzystne dla naszego zdrowia.

Odpowiednia ilość snu ma niepodważalny, duży wpływ na nasze zdrowie. Często jednak zapominamy, że liczy się nie tylko ilość, ale i jakość, a tę możemy sobie zapewnić śpiąc nago. Wiedziałyście, że najzwyczajniejsza w świecie piżama prowadzi do przegrzania organizmu i rozregulowania równowagi hormonalnej? Poznajcie pięć powodów, dla których warto spać nago nie tylko latem, ale i przez resztę roku.

Prawidłowy cykl snu
Jak podaje American Academy of Sleep Medicine, podczas głębokiego snu temperatura naszego ciała spada, dlatego śpiąc w piżamie możemy zmienić naturalną temperaturę organizmu i negatywnie wpłynąć na cykl snu. Kluczowe znaczenie ma tutaj kortyzol, którego produkcja w efekcie zaburzeń snu jest zachwiana. Nadmiar hormonu stresu powoduje niepokój i przyrost masy ciała, a niedobór – brak energii.

Młody organizm
Utrzymywanie odpowiedniej, czyli nie za wysokiej temperatury ciała w trakcie snu, pomaga utrzymać poziom melatoniny i hormonu wzrostu na odpowiednim poziomie. Przypomnijmy tylko, że odpowiedzialne są one za ogólne zdrowie organizmu oraz szybkość jego starzenia się. Spanie bez piżamy opóźnia więc nasze starzenie się.

Zdrowa skóra
Spanie nago jest także dobre dla skóry, ponieważ w dzień ma ona ograniczony dostęp do powietrza, czyli mówiąc wprost, w nocy może się przewietrzyć. Dzięki temu można zminimalizować potliwość i tym samym zmniejszyć ryzyko rozwinięcia się grzybicy.

Produkcja oksytocyny
Jeśli śpimy nago obok swojego partnera, wzrasta szansa na dotyk. Co ważne dla naszego samopoczucia znaczenie ma nie tylko seks, ale nawet zwykłe przytulanie się, które zwiększa produkcję oksytocyny, czyli hormonu szczęścia.

Zdrowie miejsc intymnych
Na koniec – coś, co ma niebagatelne znaczenie zarówno dla naszego samopoczucia, jak i zdrowia oraz aktywności seksualnej. Śpiąc nago, możemy dać odetchnąć naszym miejscom intymnych, które w dzień są szczelnie zakryte. Rezygnując z piżamy, zmniejszamy ryzyko podrażnień oraz rozwoju infekcji grzybiczych.

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 października 2016, 07:55