Poprzedni artykuł: KONKURS! Dodaj Look i wygraj zestaw kosmetyków! Następny artykuł: Tak wyglądało najdroższe wesele na świecie!

5 wakacyjnych niezbędników

Kobieta, , tagi: wakacje, cleanhands, wakacyjny niezbędnik, urlop
Wakacje tuż-tuż! Jeśli zastanawiasz się, czego nie może zabraknąć w Twojej walizce – spieszymy z podpowiedzią!

Pakowanie walizki przed wakacyjnym wyjazdem może okazać się nie lada wyzwaniem! Szczególnie, jeśli ogranicza nas wielkość bagażu narzucona przez przewoźnika. Co zabrać, aby podczas wyczekiwanego wypoczynku cieszyć się beztroskim lenistwem? Przedstawiamy nasze 5 wakacyjnych niezbędników!

1. Ochrona przeciwsłoneczna

Nieważne, czy planujesz urlop na słonecznej, piaszczystej plaży, czy aktywny wypoczynek w górach – ochrona przed promieniowaniem słonecznym to podstawa. Oczywiście wysokość filtra UV musimy dostosować do warunków panujących w miejscu, do którego się wybieramy. Warto, aby w składzie kremu czy mleczka do opalania znalazły się zarówno filtry chroniące przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. To pierwsze wpływa negatywnie na kondycję naszego naskórka, powoduje jego przesuszenie i jest odpowiedzialne za tak popularne poparzenia słoneczne. A tych chcielibyśmy uniknąć, ponieważ skutecznie mogą uprzykrzyć nam wymarzony wyjazd. Promieniowanie UVB jest z kolei bardziej niebezpieczne, ponieważ przenika w głębsze warstwy, aż do skóry właściwej i może potęgować rakotwórcze działanie promieni słonecznych. Do tego dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, kapelusz i… możemy ruszać w podróż! 

2. Żel antybakteryjny

Długa podróż, jedzenie na mieście, górska piesza wędrówka, czy piknik z rodziną to sytuacje, w których dostęp do czystej wody i mydła może być bardzo ograniczony. Jak zatem zachować higienę i nie martwić się potencjalnymi zagrożeniami związanymi z obecnością bakterii? Świetnym rozwiązaniem będzie mała buteleczka żelu antybakteryjnego (np. CleanHandsTM). Dzięki specjalnie opracowanej formule, preparat błyskawicznie się wchłania, odświeża i likwiduje bakterie, pozostawiając ręce w idealnej czystości. Wygodną alternatywę stanowią również spraye do powierzchni i rąk. Dzięki nim w szybki sposób zdezynfekujemy blaty, przewijaki czy ekrany naszych smartfonów, a korzystanie z publicznej toalety czy wspólnej jadalni nie zagrozi naszemu zdrowiu. Poręczne buteleczki z wygodnymi dozownikami zmieszczą się do każdej torebki lub plecaka. Po prostu trzeba je mieć!

3. Power bank

Smartfony nie tylko zapewniają nam kontakt ze światem, ale również zastępują aparat fotograficzny i mapę, pozwalają znaleźć najbliższą włoską restaurację czy sprawdzić rozkład jazdy autobusów. Mają jednak jedną zasadniczą wadę – ich bateria, przy intensywnym użytkowaniu, wymaga częstego ładowania. Co, jeśli wybieramy się na całodniową wycieczkę? Świetnym rozwiązaniem będzie power bank! Ładujemy go wcześniej i w razie potrzeby możemy uratować nasz telefon przed wyłączeniem w najmniej oczekiwanym momencie. 

4. Mini – apteczka

Przed wyjazdem warto skompletować małą kosmetyczkę ze wszystkimi potrzebnymi lekami i akcesoriami, które mogą być nam niezbędne w podróży. Zażywane leki, krem na ewentualne oparzenia słoneczne, opatrunek, tabletki na ból głowy i brzucha, czy plasterki, to podstawa. Nie będą tutaj potrzebne całe opakowania – wystarczy kilka sztuk, których można użyć w razie potrzeby.

5. Czytnik ebooków

Na koniec coś, co z pewnością umili nam długą podróż pociągiem czy leniwy dzień na plaży. Czytnik ebooków to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą rozstać się z ulubionymi książkami. Zajmuje minimalną ilość miejsca, pomieści ogromną ilość tytułów,  a ze względu na specjalnie zaprojektowany ekran pozwala czytać nawet w pełnym słońcu. 

Spakowani? Zatem w drogę!

Źrodło: mat. prasowe

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Nasze propozycje