Poprzedni artykuł: Ta kobieta myślała, że przytyła. Tymczasem „oponka" na brzuchu była na... Następny artykuł: Tych urodowych trików nie stosuj! Możesz stracić rzęsy i dobry wzrok:(

Dobra matka nie powinna mieć czasu dla siebie? Zobacz, za co skrytykowano Basię Kurdej-Szatan!

Kobieta,
,
, tagi: Barbara Kurdej Szatan, dzieci gwiazd
Barbara Kurdej-Szatan została skrytykowana za to, że spędza za mało czasu z dzieckiem. Czy dobra mama to tylko ta, która cały czas poświęca dzieciom?

Barbara Kurdej-Szatan obecnie pracuje m.in. na planie serialu "M. jak miłość" i w teatrze, ale znajduje też czas na zabawę. W piątkowy wieczór umieściła na swoim profilu na Facebooku filmik, na którym widać było, że świetnie się bawi na parkiecie jednego z krakowskich klubów.

Polecamy:  Robert Lewandowski składa łóżeczko dla dziecka! Wiemy, jaki to model i ile kosztował

Jedna z użytkowniczek serwisu zwróciła uwagę, że może lepiej żeby aktorka zajęła się 5-letnią córeczką Hanią, zamiast bawić się w klubie. Napisała.

Powiedz mi moja droga kiedy Ty masz czas dla córeczki dla męża... cały czas widzę że gdzieś jesteś... raz tu raz tam... ciągle gdzieś.

I ja też mam swojego małego pączuszka ... :D

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Basia Kurdej-Szatan nie pozostała obojętna na ten wpis. Odpowiedziała:

Mąż ze mną. Córa była z nami cały dzień, a teraz śpi. Ty się o nas nie martw, wystarczy być zajebiście zorganizowaną :) a wrzucam to, co chcę wrzucić. Nie widzisz całego mojego życia :) dobrej nocy.

Przypominamy, że mężem aktorki jest Rafał Szatan, muzyk. 

Czy pracujące mamy są gorszymi rodzicami?

Czy rzeczywiście zapracowane mamy są gorszymi rodzicami? I czy nie mają prawa do chwili dla siebie? W poradnikach dla rodziców zawsze pojawia się rada, że nie liczy się ilość czasu, jaką poświęcamy dzieciom, ale jego jakość. Trzy godziny spędzone z dzieckiem, kiedy jednym okiem patrzymy na serial w telewizorze albo na FB w telefonie jest mnie warte niż godzina, którą poświęcimy na granie z dzieckiem w planszówkę czy zbudowanie namiotu.

Naukowcy z Harvardu po przebadaniu 50 tys. osób z 24 krajów ustalili też, że dzieci pracujących matek nie tylko same będą dobrze sobie radzić w życiu zawodowym, ale całkiem możliwe, że nawet poradzą sobie lepiej od dzieci, których mamy nie pracują! Prof. Kathleen McGinn, współautorka badań podkreśla jednak, że nie wynika z tego, że dzieci pracujących mam są szczęśliwsze, czy że są lepszymi ludźmi, a  pracujące mamy są lepszymi matkami: "Wniosek jest tylko taki, że córki pracujących mam mają większe szanse na znalezienie zatrudnienia i piastowanie kierowniczych stanowisk, a ich synowie spędzają więcej czasu w domu". Może to uspokoi mamy, które denerwują się, czy wrócić do pracy?

Mamy ciężko pracujące w domu

Poza tym pracujące matki to również te, które pracują w domu. Dwa lata temu naukowcy z Wielkiej Brytanii obliczyli, że gdyby codzienne obowiązki domowe mam były płatne, kobiety zarobiłyby nawet milion w ciągu roku! Uwzględnili przy tym, że praca przeciętnej mamy trwa 16 godzin dziennie, od godz. 7 do 23, czyli 112 godzin tygodniowo! Matka wykonuje obowiązki takich zawodów jak: kucharz, gosposia, czy szofer. Według brytyjskich naukowców, gdyby zapłacić mamie za jej codzienne obowiązki domowe, to jej roczna pensja wynosiłaby więcej niż pensja premiera Wielkiej Brytanii....

Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że rodzicom należy się chwila relaksu?  

Polecamy:  Wygraj profesjonalną sesję do magazynu i bony do Zalando.pl o wartości 500 zł!

Foto:  Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2018, 21:53

Nasze propozycje