Poprzedni artykuł: Co to jest necking? Raz spróbujecie i już nigdy nie będziecie chciały... Następny artykuł: Brad Pitt po raz pierwszy opowiada o powodach rozstania z Angeliną i p...

Ta dziewczyna choruje na łuszczycę, ale się tego nie wystydzi. To nie wszystkim się podoba...

Kobieta, , tagi: instagram, łuszczyca
Na co dzień jest zwyczajną dziewczyną z pięknym makijażem i efektownymi stylizacjami, jednak kiedy zdejmie ubrania, widzimy... chorobę skóry! Zdjęcia łuszczycy nie do końca podobają się użytkownikom social mediów. Dlaczego?

Celia Requena Martinez jest modelką i blogerką, ale jej celem nie jest jedynie zdobycie popularności na Instagramie i zostanie celebrytką. Ona ma wyższy cel. Oprócz tego, że ma ładną twarz, którą dodatkowo umie efektownie podkreślić kosmetykami, to na co dzień walczy z chorobą. Pragnie podnieść świadomość społeczeństwa o łuszczycy, z którą się zmaga.

Polecamy:  27-latka pokazała, co jej zrobił były partner. Nie zgadniecie, czym zdeformował jej twarz

Nie chce też dzięki chorobie zdobyć popularności, choć trzeba przyznać, że jej zdjęcia robią wrażenie. Jej celem jest bardziej oswojenie ludzi z wyglądem skóry, która boryka się z tą chorobą. Chce też pokazać innym, że nie należy się wstydzić swojej odmienności. Jak sama podkreśla, ona siebie w pełni akceptuje.

Na Instagramie zaprezentowała więc prawie całe swoje ciało dotknięte łuszczycą. W oczy rzucają się głównie czerwone plamy na skórze. Nie wszystkim jednak te zdjęcia przypadły do gustu. Część internautów twierdzi, że Celia wygląda obrzydliwie i powinna usunąć swoje konto, jednak ona się nie poddaje:)

Polecamy:  Szokujące wyznanie Barbary Kurdej-Szatan. Przez chorobę nie może mieć drugiego dziecka!

Czy łuszczycą można się zarazić? 

Wiele osób boi się łuszczycy obawiając się zarażenia, ale jest to błędne przekonanie. Zdaniem specjalistów jest to choroba autoimmunologiczna. Najczęściej jednak mówi się, że łuszczyca jest chorobą dziedziczną. Zazwyczaj ujawnia się pomiędzy 10 a 40 rokiem życia, ale może pojawić się też w innym momencie życia. 

Polecamy:  Objawy świerzbu: swędzenie skóry, wysypka, przeczosy

Leczenie odbywa się zewnętrznie poprzez maści i naświetlania oraz wewnętrznie przez podawanie leków doustnie.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia Celii. Czy jesteście zdania, że tego typu materiały należy publikować na Instagramie?

Temat łuszczycy nie jest obcy także naszym forumowiczkom. Jeżeli jesteście ciekawe ich doświadczeń, sprawdźcie TUTAJ

Foto:  Instagram

Oto najlepsze balsamy do ciała do skóry suchej:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 listopada 2018, 17:35

Nasze propozycje