Poprzedni artykuł: W 16 miesięcy schudła 30 kg. Przyczyna jej nadwagi była zaskakująca… Następny artykuł: 5 niezawodnych sygnałów, że jemu chodzi tylko o seks

Nie umiesz badać piersi? Wiemy, gdzie i to bez kolejki możesz to zrobić w profesjonalny sposób

Kobieta, , tagi: rak piersi, badanie piersi
Jesteście mieszkankami Warszawy? Już w najbliższą niedzielę, tj. 15 stycznia będziecie mogły wykonać profilaktyczne badanie piersi w bezpłatnej przychodni. Wszystko to z okazji 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Coroczny finał WOŚP inspiruje do niesienia pomocy innym. Przychodnia zorganizowana przez serwis ZnanyLekarz.pl w ramach tegorocznego finału WOŚP umożliwia kobietom skorzystanie z badania piersi, które będzie bezpłatne i wykonywane za pomocą innowacyjnego urządzenia Braster. Jego skuteczność została potwierdzona klinicznie, a działanie opiera się na termografii kontaktowej – nowoczesnej technologii rejestrującej niepokojące zmiany w piersi, bazującej na różnicy temperatur. Została ona zamknięta w małym i poręcznym urządzeniu, które kobieta może mieć w domu, by móc samodzielnie wykonywać regularne badania profilaktyczne w najbardziej intymnych i komfortowych warunkach domowych. Badanie trwa około 15 minut i jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne oraz bezinwazyjne.   

Zobaczcie także:  Pokonała nowotwór i stała się znaną blogerką. Poznajcie tę niezwykłą dziewczynę

Dlaczego jest to tak ważne? Choć ciągle głośno się mówi o tym nowotworze, ten jest nadal najczęściej wykrywanym rakiem wśród kobiet i to nie tylko tych z grupy ryzyka. Co roku w Polsce diagnozuje się aż 18 000 nowych zachorowań, a według statystyk, liczba przypadków ciągle wzrasta. Regularne badania profilaktyczne to klucz do kontroli stanu zdrowia piersi, bowiem zwiększają one szansę na wczesne wykrycie zmiany oraz podjęcie odpowiedniego leczenia.

To niezwykle ważne, by kobiety wyrobiły w sobie nawyk regularnego badania swoich piersi i zrozumiały, że to one muszą dbać o swoje zdrowie. Jako psycholog zajmujący się pacjentami z chorobami onkologicznymi, wielokrotnie spotykam się z paniami, które dziś walcząc o swoje życie żałują, że zawczasu nie przykładały większej wagi do samobadania piersi. Dlatego serdecznie zachęcam panie do przyjścia do przychodni i skorzystania z badania urządzeniem Braster – podkreśla Adrianna Sobol, psychoonkolog, Członek Zarządu Fundacji OnkoCafe.

Jeżeli chcecie zbadać o swoje piersi, w godzinach od 9.00 do 22.00 udajcie się do przychodni przy placu Defilad.

Zobaczcie także:  Anna Wyszkoni wygrała z rakiem. Dlaczego do tej pory to ukrywała?

Foto: iStock

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 19:49

Nasze propozycje