Poprzedni artykuł: Anna Lewandowska pokazuje ciążowy brzuszek! Jest już spory? Następny artykuł: Te dziewczyny schudły NAWET PO 100 KILO! Zobacz 20 spektakularnych met...

Koniec z dietami bezglutenowymi, Dukanem i produktami paleo! Teraz wszyscy stawiają na...

Kobieta, , tagi: wegetarianizm, weganizm
Hitem w sposobie odżywiania w nowym roku będzie fleksitarianizm! Promotorem nowego stylu żywienia jest znany na całym świecie kucharz – Jamie Olivier.

Żywieniowa świadomość społeczna stale rośnie. Coraz więcej osób celowo przechodzi na wegetarianizm czy nawet na weganizm. Widać to chociażby w kartach wielu restauracji. W menu znajdziemy propozycje dań przygotowanych specjalnie dla osób, które nie jedzą ani mięsa, ani także produktów odzwierzęcych.

Zobacz także: Dlaczego kosmetyki wegańskie stają się coraz bardziej popularne?

Independent.co.uk podaje, że w nadchodzącym roku jeszcze większą uwagę zwrócimy na fleksitarianizm. Warzywa i owoce zaczną grać na talerzu pierwsze skrzypce. Natomiast tylko okazjonalnie będziemy sięgać po mięso. To idealny dowód na to, że coraz więcej osób chętnie próbuje dań typowo wegetariańskich.

Taki sposób odżywiania preferuje wspomniany wcześniej Jamie Oliver. Ma na koncie kilka książek i prowadzi również program kulinarny. Okazjonalne spożywanie mięsa to dla niego sposób na życie. Dzięki temu można o wiele lepiej skupić się na różnorodności warzyw, a także mnogości smaków, na które normalnie prawdopodobnie nie zwrócilibyśmy uwagi. A przecież z tych produktów można przygotować naprawdę wiele potraw.

Ograniczanie mięsa w diecie to wcale nie najgorszy pomysł. Dzięki temu zwiększamy spożycie innych, o wiele zdrowszych produktów. Przejście na fleksitarianizm to również jeden ze sposobów na pozbycie się wszechobecnych chorób cywilizacyjnych. Cukrzyca i otyłość zbierają od pewnego czasu żniwo i trudno się temu dziwić – lubimy wszystko, co tłuste oraz ciężkostrawne. Taka zmiana sposobu żywienia, na pewno pomoże wielu osobom pozbyć się chronicznych bólów głowy, permanentnego zmęczenia i wielu innych dolegliwości, które często uniemożliwiają nam wykonywanie pracy.
Skusicie się?

Zobacz także: Ile kalorii ma mozarella?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 listopada 2018, 22:27

Nasze propozycje