Poprzedni artykuł: Znowu się udało! Fundacja One Day i Endorfina Foksal zorganizowały świ... Następny artykuł: Zdarza Ci się nosić gumkę do włosów na nadgarstku? A może robisz to na...

Co zrobić z nietrafionymi prezentami (by był z nich pożytek:)

Kobieta,
,
, tagi: prezenty
Frotowe skarpetki od babci? Za duży o dwa rozmiary sweter od teściowej? Blacha do ciasta od kuzynki, która doskonale wie, że nie masz nawet piekarnika? Nietrafione prezenty wcale nie muszą lądować w twojej piwnicy. Sprawdź, jak lepiej wykorzystać niechciane przedmioty.

Zwróć prezent do sklepu

Tę opcję zastosuj tylko wtedy, jeśli możesz sobie pozwolić na szczerość wobec darczyńcy. Prosząc o rachunek albo chociażby wskazanie sklepu, w którym dokonał zakupu, wytłumacz, że prezent przypadł ci do gustu, ale nie zgadza się kolor, fason lub rozmiar, więc chcesz go wymienić na właściwy. To, że odzyskasz pieniądze albo zamienisz brzydactwo na coś, co naprawdę ci się podoba, pozostanie twoją słodką tajemnicą.

Sprzedaj w sieci

Po świętach Allegro puchnie w szwach od ubrań w niewłaściwych rozmiarach, gadżetów, czy niepotrzebnego sprzętu AGD. Jeśli nie dysponujesz rachunkiem, wyznacz kwotę minimalną, za którą chcesz sprzedać to, czego nie potrzebujesz. I tak zrobisz na tym dobry interes!

Oddaj na cele charytatywne

Ubrania chętnie przyjmą domy samotnej matki, zabawki domy dziecka, a książki – lokalne biblioteki. To, że coś tobie się nie przyda, nie znaczy, że nie mogą na tym skorzystać inni. A ty poczujesz się jak Święty Mikołaj.

Podaj dalej

Sztukę przekazywania dalej prezentów najlepiej opanować zawczasu. Z pewnością zdarzy się bowiem, że otrzymasz torebkę, która idealnie pasuje do stylu twojej przyjaciółki, a ty rzuciłabyś ją w najgłębszy kąt szafy. Przy następnej okazji – urodzinach, rocznicy ślubu czy walentynkach – podaruj prezent komuś, kto naprawdę się z niego ucieszy.

Zorganizuj wymiankę prezentową

Z przyjaciółkami chętnie wymieniacie się ciuchami? Po świętach umówcie się na wino, plotki i kiermasz prezentów. Blender, którego nigdy nie użyjesz, zamień na satynową pościel, o której marzyłaś od dawna. I wszyscy będą zadowoleni!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 02:17

Nasze propozycje