Poprzedni artykuł: Nie tylko rzeżucha i pisanki... Zobaczcie najpiękniejsze dekoracje na... Następny artykuł: To genialny (i tani!) trik, by zwalczyć brzydki zapach stóp!

Czego nie powinnaś robić podczas okresu? Wiele kobiet tego nie wie...

Kobieta,
,
, tagi: miesiączka
Powszechnie mówi się, że okres to nie choroba, jednak są pewne czynności, których nie powinnyśmy wykonywać w trakcie jego trwania, abyśmy nie poczuły się naprawdę źle.

Na temat tego, co nam wolno, a czego nie podczas miesiączki powstało wiele mitów. Są jednak pewne czynności, które warto przełożyć o te kilka dni, aby naprawdę przynosiły nam przyjemność, a nie pogorszyły stanu fizycznego i psychicznego. Znajdziecie je w naszej galerii. 

Polecamy:  Wiemy, jak się pozbyć trądziku na plecach! Wystarczy 5 zł i... nie chodzi o kosmetyk:)

Warto jednak mieć na uwadze, że w trakcie okresu należy nie tylko pamiętać o tym, czego nam nie wolno. Niezwykle ważne jest też zachowanie odpowiedniej higieny. Panie mające bardzo obfite miesiączki zazwyczaj same mocno się pilnują, aby często wymieniać podpaski, jednak kobiety o mniej nasilonym krwawieniu, czy też już w ostatnich dniach okresu zapominają, że podpaska nie powinna być noszona dłużej niż 6-8 godzin, a tampon dłużej niż 3-4 godziny. Nie można też zapominać o myciu i korzystaniu z żeli do higieny intymnej. Wydaje się to być oczywiste, ale niektóre panie jednak mają z tym problemy... 
Zobacz także: Kiedy warto wykonać badania hormonalne?

Pamiętajcie też, że latem wszystkie bakterie szybciej się rozwijają, ponieważ sprzyja im ciepło. Wtedy szczególnie sprawdzą się chusteczki do higieny intymnej. 

Poznaj najgorętsze trendy beauty

Foto: iStock

Oto płyny do higieny intymnej polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 czerwca 2018, 21:38

Nasze propozycje