Poprzedni artykuł: Jarosław Bieniuk z dziećmi na okładce "Vivy!"! Pozował tak jak 5 lat t... Następny artykuł: Przyłącz się do programu „Po stronie natury” i zadedykuj drzewo bliski...

Klientka publicznie wyśmiała makijaż kasjerki. Reakcja obrażonej kobiety stała się viralem!

Kobieta,
,
, tagi: Makijaż do pracy, praca, facebook, viral
W pracy pewnych rzeczy robić nie wypada, jednak czy widoczny makijaż to przesada u kasjerki?

Mówi się, że nasz wygląd powinien być dostosowany do sytuacji, jednak granice pomiędzy tym co wypada, a czego nie, czasem bywają dość niejasne - w dodatku zmieniają się z upływem czasu. Wątpliwości od lat budzą np. tatuaże w miejscu pracy - na forum Wizaz.pl toczy się na ten temat szeroka dyskusja, w której uczestniczki dzielą się swoimi doświadczeniami. Okazuje się jednak, że kontrowersje może budzić także makijaż, o czym niedawno przekonała się pewna Brytyjka.

Kerry Whittaker stała się bohaterką zagranicznych mediów po tym, jak opowiedziała na Faceboooku o awanturze, która miała miejsce w jej pracy na stanowisku kasjerki w jednym z brytyjskich supermarketów. Powodem całej sytuacji miał być jej... makijaż. Jedna z klientek w nieprzyjemny sposób głośno skomentowała wygląd Kerry. Zwracając się do córki rzuciła pod adresem kasjerki przykre słowa: "Widziałaś to? Kto przychodzi pracować na kasie wyglądając w ten sposób... Nie wiem, kim jej się wydaje, że jest".

Rzeczywiście, Kerry lubi wyrazisty, dopracowany makijaż - ma zresztą w tym kierunku spore zdolności. Jednak na zdjęciach, które publikuje na swoich kanałach w mediach społecznościowych nie zobaczymy niczego szokującego - mocno podkreślone oko, zaznaczone brwi, pomalowane usta... Czy coś takiego nie wypada kobiecie dlatego, że jest kasjerką?

Po zajściu w pracy zdenerwowana kobieta podzieliła się swoją historią za pośrednictwem Facebooka, publikując post zaadresowany do klientki, która wyśmiewała się z jej makijażu. Postawiła w nim ważne pytania: dlaczego zamiast pracy ocenia się czyjś wygląd, który nikomu nie wyrządza szkody? Czy gdyby na jej miejscu siedziała dziewczyna z widocznymi problemami skórnymi, to czy padłby podobny komentarz? I wreszcie, dlaczego kobiety publicznie uprzedmiotawiają inne kobiety, redukując ich wartość do ich wyglądu zewnętrznego?

Historia zbyt mocnego (?) makijażu kasjerki szybko obiegła media społecznościowe, budząc liczne kontrowersje. Wielu internautów opowiedziało się po stronie Kerry, nie kryjąc oburzenia na temat sposobu, w jaki ją potraktowano. Rzeczywiście - czy nawet zbyt wyrazisty, ale staranny makijaż to wystarczający pretekst, by się z kogoś wyśmiewać? Naszym zdaniem absolutnie nie. W dodatku niektóre źródła podają, że po całym zajściu Kerry została zwolniona. Niezależnie od tego, czy to prawda i tak życzymy jej, by szybko znalazła nową, lepszą pracę - najlepiej taką, która pozwoli rozwijać jej zdolności makijażowe :)

Co sądzicie o tej historii? Czy makijaż Kerry rzeczywiście był nieodpowiedni w pracy kasjerki?

Zobacz też: Nowa, kontrowersyjna moda na Instagramie. Teraz gwiazdy pokazują...

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Jeśli też lubicie wyrazisty makijaż, polecamy wysoko oceniane cienie do powiek z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 12:36

Nasze propozycje