Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Chcesz mieć matowy manicure? Użyj top coatu! Następny artykuł: Tego jeszcze nie było - Muzułmanka w hidżabie w... "Playboyu"! Dobry p...

6 rzeczy, które sprawiają, że jesz, chociaż nie jesteś głodna

Kobieta,
,
, tagi: dieta
Czy jedzenie wyłącznie dla przyjemności jest zbrodnią? Oczywiście, że nie! Ciągłe podjadanie może jednak fatalnie wpłynąć na twoje zdrowie oraz figurę. Jak temu zapobiec? Naucz się rozpoznawać sytuacje, które wywołują w tobie ochotę na ponadprogramowe przekąski.

Głód i apetyt to dwa odmienne stany, które jednak notorycznie ze sobą mylimy. Tymczasem znajomość różnic między nimi może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie oraz sylwetkę.

Jak można scharakteryzować głód? Jest on uczuciem niedoboru jedzenia w żołądku, objawiającym się charakterystycznym „burczeniem”, osłabieniem, złym samopoczuciem oraz rozdrażnieniem. Pojawienie się głodu jest związane ze spadkiem poziomu glukozy we krwi, który skutkuje uruchomieniem ośrodka głodu w mózgu.

Zobacz: Dlaczego ciągle jestem głodna?

Apetyt zaś powoduje, że pochłaniamy znacznie większe porcje, niż tego potrzebujemy. Wpływają na niego wszystkie zmysły (to dlatego zapach świeżo upieczonego ciasta kusi nas nawet wtedy, gdy mamy przepełniony żołądek…). Wzmożony apetyt to często sprawka stresu lub niezaspokojonych potrzeb.

Zobacz: Emocjonalne... jedzenie

Istnieją sytuacje, w których sięgamy po jedzenie z powodów innych niż naturalna potrzeba organizmu. Aby skutecznie poskromić apetyt, warto zachować szczególną ostrożność, jeśli…
Zobacz naszą galerię!

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Polecany film

Dieta oczyszczająca na wiosnę

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 października 2016, 21:55