Poprzedni artykuł: Prezerwatywy, które liczą spalone kalorie? To nie fikcja! Następny artykuł: Ludzie wyśmiewali się z jej nosa. Operacja zmieniła ją w piękną kobiet...

Szczypią cię oczy na basenie? To wcale nie chlor. To coś znacznie gorszego:(

Kobieta,
,
, tagi: basen
Zła wiadomość: za pieczenie oczu odpowiadają drobinki moczu i potu w wodzie w basenie (tak, tak, pływamy w nich...) Dobra - to naprawdę proste, by temu zapobiec!

Zapewne nieraz zastanawiałyście się, dlaczego nawet po krótkiej wizycie na basenie wasze oczy są przekrwione i pieką. Pierwsza myśl - to przez chlor! Ale to nie w tym tkwi problem. Okazuje się, że to wina... brudu. A dokładnie drobinek ludzkiego potu, naskórka i - wiemy, że to okropnie brzmi - odchodów.

Bakterie w wodzie na basenie

Nawet w najczyściej wyglądającej wodzie na basenie mogą czyhać bakterie. Kontrole sanepidu potwierdzają, że znajdują się tam m.in. bakterie E. Coli i gronkowca. Są one przenoszone na ludziach. Jeżeli przed wejściem na basen nie umyjemy się dokładnie (mydłem!), do wody trafia nasz skażony bakteriami naskórek, odchody, pot. Chlor nie jest w stanie ich od razu zneutralizować - nie radzi sobie z tym.

Podrażnienie oczu to nic innego jak efekt reakcji chloru z mocznikiem i kwasem moczowym. To nie jedyne zagrożenie. Dochodzi wtedy do powstania gazów, które szkodliwie działają m.in. na serce i płuca.

Polecamy:  Twoje usta ciągle są suche i popękane? Nie uwierzysz, co może im szkodzić! Używasz tego codziennie...

Odchody to nie jedyne zanieczyszczenia. Latem mężczyźni często pływają w basenie w luźnych szortach. Bywa, że wcześniej chodzili w nich cały dzień. Wyobraźcie sobie, ile bakterii wnoszą na nich do basenu. Niektóre osoby kąpią sie z opryszczką czy ranami na ciele zaklejone plastrami, które pod wpływem wody odklejają się. 

Jak walczyć z bakteriami na basenie?

Prysznic, prysznic i jeszcze raz prysznic! Jeśli chcesz, by woda w basenie pozostała czysta i żeby każda kąpiel nie kończyła się czerwonymi, piękącymi oczami, zawsze stosuj się do kilku zasad: 

1. Dokładnie umyj mydłem całe ciało (bez stroju kąpielowego, ponieważ on zasłania miejsca intymne, których umycie jest szczególnie ważne). 

2.Zwróc partnerowi uwagę, jeśli chce pływać w basenie w szortach, w których wcześniej chodził w ciągu dnia. 

3. Nie korzystaj z basenu, jeśli masz na ciele rany - nawet gdy są zakryte opatrunkiem.

4. Jeżeli widzisz, że ktoś nie stosuje sie do tych zasad, zwróć mu uwagę. Albo poproś o interwencję ratownika

Wybieracie na basen w ten weekend? Mamy nadzieję, że was nie zniechęciliśmy, ale że już nie zapomnicie o dokładnym myciu ciała przed basenem:)

Polecamy także: Walczysz z trądzikiem i świecącą cerą? Te płyny micelarne pomogą ci zwyciężyć:) (Już od 9 zł)

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 02:51

Nasze propozycje