Poprzedni artykuł: Brad Pitt po raz pierwszy opowiada o powodach rozstania z Angeliną i p... Następny artykuł: Anna Kalczyńska pokazała nagie zdjęcie! Zobaczcie, jak zareagowali fan...

Dzięki tym sposobom nie będziesz musiała używać podkładu!

Kobieta,
,
, tagi: zdrowie, pielęgnacja skóry, uroda, zdrowa dieta, Julita Bator
Na co dzień często brakuje nam czasu, aby odpowiednio o siebie zadbać. Julita Bator – autorka poradnika „Młodziej, piękniej, zdrowiej” udowadnia, że niewielka zmiana nawyków i zastosowanie się do jej porad przywróci nam zdrowie oraz pozwoli zachować piękną skórę o zdrowym kolorycie. Poradnik jest przede wszystkim o tym, jak wplatać odmładzające i upiększające zabiegi w codzienną rutynę. Opisane zostały w nim sprawdzone sposoby, dzięki którym nasza cera poprawi się do tego stopnia, że nie będziemy musiały używać dłużej podkładu.

„Młodziej, piękniej, zdrowiej” to pozycja obowiązkowa dla kobiet zapracowanych, którym wiecznie brakuje czasu na to, aby o siebie zadbać. Julita Bator pokazuje, że mając pewną wiedzę, możemy jeść, pić, myć się i robić zakupy bardziej świadomie. Autorka koncentruje się na takich zabiegach odmładzających i upiększających, które możemy wykonywać przy okazji zwykłych czynności.

Z poradnika dowiadujemy się, co wsypać do kąpieli, aby zrobić detoks skóry. Jak słusznie zauważa autorka, z powodu ilości i rodzaju trujących substancji toksycznych, z jakimi stykamy się każdego dnia, narządy detoksykacyjne nie nadążają z oczyszczaniem naszych organizmów. W efekcie podupadamy na zdrowiu, a nasza skóra staje się matowa. Julita Bator przekonuje, że chcąc wspomóc narządy odtruwające i przywrócić cerze promienny wygląd, możemy brać kąpiele z dodatkiem ziół, soli lub aromatycznych olejków. Najnowsza publikacja autorki obfituje w całe mnóstwo przepisów na kuracje kąpielowe z jej ulubionym dodatkami.

Bator poświęca w swojej książce sporo uwagi chlorowanej wodzie i jej negatywnemu wpływowi na skórę. Autorka przedstawia kilka sposobów na uzdatnienie wody do mycia. Jeżeli mamy skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień, sugeruje ona mycie twarzy wodą filtrowaną lub przegotowaną. Chlor możemy usuwać za pomocą filtrów węglowych oraz witaminy C. Filtr węglowy najlepiej sprawdzi się w słuchawkach prysznicowych. Z kolei witamina C ochroni nas przed szkodliwym działaniem chloru podczas kąpieli.

„Młodziej, piękniej, zdrowiej” to nie tylko porady dotyczące efektywnego mycia się. Julita Bator zwraca uwagę, jak ogromny wpływ na kondycję i wygląd skóry ma sposób odżywiania. Według niej, antidotum na szarą, pozbawioną życia skórę, są okresowe posty w postaci diety warzywno-owocowej. Kuracja detoksykacyjna oczyszcza organizm, dostarczając mu jednocześnie wielu cennych minerałów i witamin. Bator dzieli się z nami konkretnymi zaleceniami dietetycznymi i zasadami postu, mówi, jak często warto go przeprowadzać, ile powinna trwać kuracja oczyszczająca, podaje przykładowy jadłospis oraz zdradza swoje sprawdzone sposoby umożliwiające przetrwanie postu.

Julita Bator

Dzięki „Młodziej, piękniej, zdrowiej” poznajemy autorskie przepisy kulinarne Julity Bator, jej ulubione domowej roboty kosmetyki, sposoby na naturalny lifting twarzy i wiele więcej. Po wcieleniu życie tych nieskomplikowanych zaleceń zauważymy znaczną poprawę w wyglądzie skóry. Z naszych twarzy znikną zaczerwienienia, cera nabierze zdrowego kolorytu, skóra stanie się gładsza i jędrniejsza.

Książka dostępna jest tutaj

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje