Poprzedni artykuł: 40 złotych zamiast 60? Tak! Wszystkie kosmetyki L'Oreal Paris tańsze o... Następny artykuł: Kolejny słynny piłkarz zostanie ojcem! Pozazdrościł Lewandowskiemu?

Jak przetrwać samotne święta (bez telewizora i Kevina:)?

Kobieta,
,
, tagi: Boże Narodzenie, samotność
Z telewizji, witryn sklepowych, a nawet z opakowania ulubionej czekolady, bombardują cię choinki, Mikołaje i gwiazdki. Wszyscy dookoła robią plany wigilijne, a Ty masz wrażenie, że jako jedyna osoba na świecie spędzisz Święta samotnie? Nie musisz!

Samotne święta? Dla każdego brzmi to strasznie! Ale nie musi! Monika niedawno skończyła 32 lata. Latem rozstała się z mężczyzną, z którym spędziła ostatnie 6 lat swojego życia. Rodzice Moniki rozwiedli się, gdy była mała. Tata ułożył sobie nowe życie w Berlinie, mama umarła rok temu. Nagle Monika zorientowała się, że Wigilię po raz pierwszy spędzi sama. Mogłaby oczywiście pojechać do którejś z ciotek, ale robiło jej się słabo na samą myśl o Wigilii z rodziną, której nie widziała od lat. Wprosić się do koleżanki z pracy? To chyba też nienajlepszy pomysł...

Zobaczcie także: Samotność w związku- jak ją rozpoznać i w jaki sposób sobie z nią poradzić?

Monika pogodziła się już z myślą, że święta spędzi na kanapie z pizzą i chipsami. Ale tydzień temu w pracy usłyszała, jak jeden z kolegów żali się, że spędzi Wigilię samotnie. Miał problemy finansowe i nie mógł sobie pozwolić na wyjazd do rodziny. Do jego narzekań dołączyła koleżanka, świeżo po rozwodzie. I nie wiadomo kiedy zebrały się cztery samotne osoby. Plan był szybki - spotykają się w mieszkaniu jedego z nich, każdy coś przynosi do jedzenia, a potem maraton filmowy. I nagle wizja Wigilii przestala być taka straszna...'

Okazało się, że wystarczy szczera rozmowa, by poradzić sobie z problemem samotnych świąt.

Przeczytajcie, jak jeszcze można spędzić święta, by nie być samotnym i nie zapominajcie, że w prawie każdym domu na stole czeka puste miejsce dla wędrowca;)

Zobaczcie także:  Szybkie sposoby na poprawę humoru

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 czerwca 2018, 21:38

Nasze propozycje