Poprzedni artykuł: Czego nie powinnaś robić podczas okresu? Wiele kobiet tego nie wie... Następny artykuł: Ewa Chodakowska zdradziła, co tak naprawdę myśli o Annie Lewandowskiej...

To genialny (i tani!) trik, by zwalczyć brzydki zapach stóp!

Kobieta, , tagi: cebula
Zastanawiałaś się, dlaczego twoja babcia wkładała do skarpet cebulę? To skuteczny zabieg na stopy! Przetestowałyśmy!

Masz problem, bo twoje stopy pocą się i brzydko pachną? Z tą wstydliwą kwestią upora się... cebula. To warzywo zazwyczaj kojarzy nam się z gotowaniem, część z was na pewno korzystała z jej właściwości walcząc z przeziębieniem. Okazuje się, że cebula może też przydać się w pielęgnacji.

Polecamy:  Przedwczesne zmarszczki gwarantowane, jeśli robisz to...

Cebula w skarpetkach- jak stosować?

Zacznij od pokrojenia cebuli w plastry. Kiedy puści sok, ułóż ją na folii spożywczej w linii na długość własnej stopy. Następnie postaw stopę na pokrojonej cebuli i owiń folią nogę - tak by plastry nie wypadły. Dzięki folii zapach cebuli będzie prawie niewyczuwalny. Załóż ciepłą skarpetkę i połóż się spać. Rankiem zdejmij folię, usuń cebulę i umyj nogi najpierw zimną, a potem ciepłą wodą.

Polecamy:  Jak Mikołaj Krawczyk uczył się robić pedicure: "Musimy przekroczyć barierę wstrętu do obcego ciała"

Cebula w skarpetkach - jak działa na pot?

Cebula stymuluje krążenie krwi i usuwa toksyny z organizmu. Działa także przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Mówiąc wprost - cebula niszczy bakterie - a to one są odpowiedzialne za to, że stopy wydzielają brzydki zapach. Plasterki cebuli działają detoksykująco - stymulują stopy, przez co osiągamy efekt podobny do akupunktury. Budzimy się bardziej wypoczęci i zrelaksowani.

Kto powinien spać z cebulą w skarpetkach?

To doskonały, naturalny zabieg dla osób borykających się z cukrzycą, problemy z krążeniem, a także z grzybicą stóp i nieprzyjemnym zapachem. Przetestowałyśmy - po 2 dniach stosowania stopy zdecydowanie mniej pociły się! Okłady z cebuli polecamy też osobom, które żyją w stresie i są spięte!

7 trendów urodowych 2017, które musisz poznać. Pobierz Trendbook!

Foto:  Pinterest