Poprzedni artykuł: Perfumy nawet 100 zł taniej? Wiemy, gdzie takie kupić w prezencie na D... Następny artykuł: Jarosław Bieniuk szczerze o swoich uczuciach: „Jest dziewczyna, dzięki...

Idealne pierwsze wrażenie? Sprawdź co zrobić aby on na długo nie mógł o Tobie zapomnieć

Kobieta, , tagi: pierwsza randka
Zastanawiasz się, co zrobić aby nie skończyło się na jednym spotkaniu? Pamiętaj, że szczęściu i przeznaczeniu czasem warto pomóc:) Mamy kilka porad, jak zrobić idealne pierwsze wrażenie.

- Czy mu się spodobam? Czy nie powiem albo nie zrobię czegoś głupiego? On na pewno uzna mnie za dziwną i nudną - martwi się na forum dwudziestoletnia Ania, która poprosiła przyjaciół o umówienie jej na randkę w ciemno. Takie sytuacje, kiedy na wyrobienie sobie opinii o drugiej osobie decydują pierwsze chwile po poznaniu, są wyjątkowo stresujące. Na pewno słyszałyście o tzw. "speed dating" czyli o szybkich randkach, trwających kilka minut. Tyle wystarczy, żeby potencjalny partner zdecydował czy jesteś dla niego wystarczająco atrakcyjna. I nie mówimy tu wyłącznie o wyglądzie :)
Eksperci twierdzą, że o tym jak postrzegają nas mężczyźni decyduje pierwszych 10 sekund po poznaniu. Co zrobić, żeby po tak krótkim czasie, on na długo nie mógł o Tobie zapomnieć? Podpowiadamy!

Polecamy:  Ta dziewczyna jest zbyt ładna? Nie zgadniecie, w czym jej to przeszkadza

Uśmiech

Przede wszystkim uśmiech. Brzmi to banalnie, ale jest niesamowicie ważne. Kiedy się uśmiechasz, automatycznie wydajesz się osobą pozytywną, wartą poznania, sympatyczną. To oczywisty komunikat, pokazujący Twoje życzliwe nastawienie. Mężczyźni od dawna powtarzają, że najpiękniejsza kobieta to ta ubrana tylko w uśmiech. To wbrew pozorom dużo bardziej pociągające niż tzw. "dziubek".
Oczywista sprawa - wygląd. Mężczyźni są wzrokowcami. Nie chodzi o to, żebyś była szczególnie wystrojona, ale zadbany wygląd to podstawa Twojego wizerunku. Delikatny makijaż, zadbane dłonie i paznokcie oraz świeże i ułożone włosy sprawią, że będziesz czuła się dobrze w swojej skórze. Co również ważne, podświadomie dobre cechy przypisujemy osobom atrakcyjnym i dobrze ubranym. Nie bez powodu w bajkach, wcieleniem dobra są piękne księżniczki, a złe czarownice są zawsze brzydkie i zaniedbane.

Polecamy:  Brad Pitt po raz pierwszy opowiada o powodach rozstania z Angeliną i przyznaje się do alkoholizmu

Kontakt wzrokowy

To jedna z najważniejszych rzeczy w relacjach międzyludzkich. Kiedy poznajesz nowego faceta - spójrz mu głęboko w oczy. W ten sposób pokazujesz, że Twoje zamiary są szczere. To najważniejszy element mowy niewerbalnej. Mówi się, że oczy nie kłamią, a czasem potrafią wyrazić więcej niż słowa. Ponadto kontakt wzrokowy podczas rozmowy jest podstawą w zbudowaniu szczerej relacji, a o to nam przecież chodzi. Poza tym – słyszałyście powiedzenie, że jeśli ktoś patrzy w Twoje oczy dłużej niż 6 sekund to albo chce Cię zabić, albo się z Tobą przespać? Coś w tym pewnie jest :)

Zainteresowanie

Kiedy mężczyzna Ci się przedstawia, powtórz na głos jego imię. Zrób to możliwie naturalnie, np. "Cześć Adam, miło Cię poznać". Uważnie go słuchaj, zadawaj pytania. Kiedy on zobaczy, że naprawdę interesuje Cię jego osoba, automatycznie spojrzy na Ciebie w przychylny sposób. Badania dowodzą, że większą sympatią darzymy ludzi, którzy lubią nas i którzy są nami w jakiś sposób zainteresowani.

Polecamy:  Niebezpieczne wyzwanie w sieci - lepiej sprawdź, czy twój facet też to robi zanim... pójdziecie do łóżka

Miły ton głosu i sposób mówienia

Załóżmy, że rozmówca Cię nie widzi. Nie możesz oczarować go ani uśmiechem, ani wyglądem, nie możesz nawiązać kontaktu wzrokowego. W takiej sytuacji na pewno skupiłabyś się na tym co i w jaki sposób wypowiadasz. Bardzo ważne jest, żeby pamiętać o tym zawsze i odpowiednio intonować to, co mówimy. W różnych sytuacjach, instynktownie zmieniamy nasz ton głosu. Czy wiesz, że osoby z niższym głosem są postrzegane jako poważniejsze i pewniejsze siebie? Spróbuj nad tym zapanować, niech głos Ci nie drży, mów wyraźnie, poprawnie i swobodnie. Z drugiej strony, jeśli Ci się nie uda, zawsze jest szansa, że on odbierze to jako uroczy przejaw stresu i zapragnie się Tobą zaopiekować ;)

Pewność siebie

To coś, co w pewnym stopniu przewija się w każdym z wcześniej wymienionych punktów. Nawet jeśli należysz do nieśmiałych osób, to jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, będziesz postrzegana jako kobieta, która wie, czego chce. Pamiętaj jednak, żeby nie udawać kogoś, kim nie jesteś. Nie próbuj być na siłę wyluzowana i nonszalancka, bo przyniesie to odwrotny skutek. Uwierz w siebie, taką jaką jesteś!

Polecamy:  Czy związek na odległość jest możliwy?

Zapach

Przez ostatnie lata przeprowadzono dziesiątki badań, na temat przyciągania się ludzi i łączenia w pary. Feromony to fascynujące zjawisko. Czy wiesz, że kobiety pachną atrakcyjniej dla mężczyzn w czasie owulacji i dni płodnych? Ponadto ewolucja zadbała, aby węch pomógł nam znaleźć najlepiej dopasowanego genetycznie partnera. Cóż, na geny nie mamy niestety wpływu, ale możemy postarać się o odpowiednie perfumy, które pobudzą jego zmysły.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, ale nie wpadaj w panikę, jeśli wydaje Ci się, że zrobiłaś coś nie tak. Często kobiety, które popełniają drobne gafy, są dla mężczyzn bardziej pociągające, ponieważ wydają się bardziej „prawdziwe”. Poza tym to, jak on Cię postrzega, może się z czasem zmienić. Pamiętaj, żeby przed spotkaniem naładować się pozytywnie i po prostu być sobą.

Autor: Monika Wieczorek

zdjęcia: iStock

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 listopada 2018, 13:03

Nasze propozycje