Poprzedni artykuł: Kim jest recenzentka, która otrzyma pudło wypełnione kosmetykami? Następny artykuł: Zobaczcie, jak Natalia Siwiec wyglądała zanim stała się sławna. Fani:...

Kendal Jenner trafiła do szpitala! Wszystkiemu jest winny popularny wśród gwiazd zabieg...

Kobieta,
,
, tagi: Kendall Jenner
Wizyta Kendall Jenner w szpitalu to efekt zastosowania kuracji witaminowej. Testowanie nowego zabiegu mogło nie skończyć się dobrze.

Ten dożylny koktajl w latach 70. był używany w leczeniu migreny i fibromialgii. Ostatnio jednak kuracja zyskała popularność wśród celebrytów, którzy stosują ją do przygotowania się na czerwony dywan. Chęć uzyskania promiennej cery w zaledwie kilka minut sprawiła, że Kendal Jenner musiała pojechać do szpitala...

Dlaczego Kendall Jenner trafiła do szpitala?

O problemach zdrowotnych Kendall Jenner wiedzą wszyscy. Topmodelka wielokrotnie opowiadała o swoich stanach lękowych i atakach paniki przed pokazami. Nie kryje również kłopotów z cerą - widoczny nawet pod warstwą makijażu trądzik zawsze zwraca uwagę fotoreporterów. 

Zobacz także: Kendall Jenner w "niewidzialnych dżinsach". Supermodne czy po prostu... brzydkie?

Tym razem wszystko wydarzyło się jeszcze przed imprezą Vanity Fair, która jest organizowana zawsze po rozdaniu Oscarów, a na której gwiazda miała się pojawić. Kendall Jenner musiała udać się na oddział ratunkowy po negatywnej reakcji na terapię witaminą IV (znaną również jako koktajl Myersa), której ludzie używają do zwalczania trądziku, utraty wagi i poprawienia wzrostu włosów. Według lekarzy reakcja supermodelki wcale nie jest aż tak zaskakująca.

Nie przeprowadzono żadnych kontrolowanych badań oceniających skuteczność terapii witaminowej IV. Często ludzie, którzy sięgają po te zabiegi zauważają natychmiastowy efekt, ale jest to dość krótkotrwałe. Już nie wspominając o tym, że nie jesteśmy pewni, jaki wpływ mogą mieć te zabiegi na ludzkie ciało w dłuższej perspektywie - mówi Ray Lebeda, M.D., lekarz w z Orlando Health Physician Associates.

Zasadniczo nie ma solidnych naukowych dowodów na to, że te zabiegi rzeczywiście działają. I chociaż ogromna dawka tych składników odżywczych prawdopodobnie nie wywoła reakcji, to sposób w jaki jest przyjmowana już może. I według dr Lebeda to niewłaściwe podanie koktajlu witaminowego sprawiło, że Kendall Jenner prawdopodobnie trafiła do szpitala. 

Istnieje ryzyko za każdym razem, gdy podajesz coś dożylnie. Niektóre specjalne centra medyczne, takie jak The Doc i Drip Doctors, podają te koktajle na miejscu, ale inne po prostu sprzedają opakowania, aby można było podać je sobie samodzielnie w domu. Poprzez wstrzyknięcie czegoś bezpośrednio do krwioobiegu, prawdopodobieństwo infekcji znacznie wzrasta. W przypadku Jenner, jeśli koktajl był podawany poza szpitalem, powiększyło się ryzyko komplikacji - mówi dr Lebeda.

Na czym polega kroplówka witaminowa?

Należy zacząć od tego, że kroplówki witaminowe to suplementy diety podawane dożylnie. Istnieje kilka tego rodzaju zabiegów. Nigdy jednak nie jest tak, że to pacjent samodzielnie wybiera, co zostanie mu wstrzyknięte. Kuracja zawsze jest dopasowywana indywidualnie na podstawie analizy pobranej w gabinecie krwi. Na tej samej wizycie ustalana jest również liczba powtórzeń terapii.

Zobacz także: Kendall Jenner zapoczątkowała modę na chodzenie bez stanika: jesteście na tak?

Możemy wybrać tradycyjny koktajl witaminowy, koktajl minerałowy lub kilka bardziej spersonalizowanych, jak wzbogacenie organizmu wyłącznie o kompleks witamin z grupy B albo taki, który pomoże oczyścić wątrobę. Istnieje również opcja dla zdesperowaych imprezowiczów - na stronie jednej z klinik witaminowych w Warszawie znalazłyśmy również kroplówkę zwalczającą... kaca :). 

Ale skupmy się na tradycyjnym koktajlu witaminowym. Zawiera on kompleksowy zestaw niezbędnych witamin z grupy B, C oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. A dokładniej rzecz ujmując, są to:

  • Witamina D3
  • Witamina E
  • Witamina B1
  • Witamina B2
  • Witamina B5
  • Witamina B6
  • Witamina B12
  • Witamina PP
  • Witamina H
  • Witamina C

Taki kompleks witamin pomoże szczególnie osobom, które mają obniżoną odporność oraz cierpią na permanentne zmęczenie, stres czy też przesilenia organizmu. Koktajl pomoże również zadbać o prawidłowy poziom koncentracji, a także zadba o organizm w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego. Skorzysta na tym nie tylko nasza psychika. Znacząco poprawi się także wygląd skóry, stan włosów oraz paznokci. W Warszawie koszt takiego zabiegu zaczyna się od 100 zł a może się skończyć nawet na około 500 zł.

Korzystałyście kiedyś z takiego zabiegu? A może dopiero macie taki zamiar?

Zdjęcie główne: Instagram.com/kendalljenner

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 września 2018, 14:23

Nasze propozycje