Poprzedni artykuł: Dorota Szelągowska jest w ciąży? Zobaczcie jej najnowsze zdjęcia Następny artykuł: Nie uwierzycie, jak teraz wygląda chłopiec z opakowania Kinder Chocola...

Ta kobieta nie odgarnia włosów. Powód? Ona nie ma...

Kobieta,
,
, tagi: instagram, body positive
Przez długie lata ukrywała swój wygląd pod długimi włosami, a na zdjęciach na Instagramie możemy ją oglądać z ręką zasłaniającą połowę twarzy. Dlaczego?

Ivanka Danisova urodziła się z zespołem Goldenhara. Charakteryzuje się on wadami wrodzonymi, wśród których najczęściej występuje jednostronne zniekształcenie czaszki. W przypadku Słowaczki miała jedną stronę twarzy zupełnie normalnie wyglądającą, a drugą poważnie zdeformowaną. Oprócz tego nie słyszy na jedno ucho i cierpi na arytmię serca. Co ciekawe, przyszła na świat jako jedna z trojaczek, przy czym reszta sióstr jest zdrowa.

Przez długie lata ukrywała swój wygląd pod długimi włosami, a na zdjęciach na Instagramie możemy ją oglądać z ręką zasłaniającą połowę twarzy. Jak można się domyślać, w dzieciństwie wiele osób ją wyśmiewało, jednak największym wsparciem zawsze była dla niej rodzina.

Pomimo wielu przeszkód, zawsze uważałam, że jestem dzieckiem z wizją i celem w swoim życiu, nikt i nic mi nie mogło przeszkodzić. Byłam małą, nieśmiałą dziewczynką, która walczyła o każdy sukces w szkole, aby pokazać wszystkim, że pewnego dnia dorosnę i będę kimś ważnym - mówi kobieta.

Ivanka dzielnie walczyła o poprawę swojego wyglądu i przeszła m.in. przez rekonstrukcję czaszki. Dwie operacje trwały po 20 godzin! Podjął się ich zespół lekarzy z Chicago, na którego czele stał profesor Russell Reid. Przed nią jeszcze jeden zabieg, dzięki któremu deformacja nie będzie widoczna. Niestety oprócz wad wrodzonych, u kobiety wykryto także białaczkę, z którą równie dzielnie walczy.
Ivanka zachęca ludzi do dzielenia się swoimi zdjęciami z połową twarzy. Liczy, że dzięki social mediom zwiększy świadomość ludzi o tej chorobie. W naszej galerii możecie zobaczyć jej zdjęcia, które umieszcza na Instagramie. Występuje na nich z zasłoniętą połową twarzy, ale też z odsłoniętą. 

Polecamy:  Ta dziewczyna jest nazywana... skunksem. Powód? Całkiem inny, niż mogłoby się wydawać!

Zespół Goldenhara

Dotyka on jednego na 25 tysięcy dzieci. Może wpływać na jedną część twarzy lub na całość. Wady występują w okolicach oczu, uszu, kręgosłupa. Ten stan dotyka również organów wewnętrznych, przez co mogą występować poważne choroby serca, płuc, nerek, zmiany onkologiczne.

Oto najlepsze podkłady kryjące:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 19:46

Nasze propozycje