Poprzedni artykuł: Brakuje Ci energii do pracy? Spokojnie! Jest na to sposób! Następny artykuł: Witaminy niezbędne dla zdrowia i urody

Piosenka "o operacjach plastycznych" podbija internet - te dziewczyny naprawdę je sobie zrobiły!

Kobieta,
,
, tagi: pielęgnacja koreanek, viral, operacje plastyczne
Chirurgia plastyczna w wersji pop? Te nagrania wcale nie są żartem...

Chirurgiczne poprawianie urody, choć coraz powszechniejsze, w naszym kręgu kulturowym wciąż pozostaje tematem tabu. Zupełnie odwrotną tendencję możemy zaobserwować w Korei Południowej, która pod względem liczby wykonywanych operacji plastycznych jest w światowej czołówce. Ten trend jest na tyle popularny, że wkracza także do popkultury, stając się tematem... piosenek.

W ostatnich dniach internet podbija nietypowy z zachodniego punktu widzenia "projekt" pewnego koreańskiego girlsbandu. Cztery członkinie zespołu Six Bomb postanowiły zrobić sobie grupowo operacje plastyczne i wylansować w ten sposób nowy, opowiadający o nich przebój. Dziewczyny nagrały dwa teledyski - "Becoming Prettier (Before)" oraz "Becoming Prettier (After)".

Źródło zdjęcia: screen z YouTube

Pierwszy filmik pokazuje "przygotowania" dziewcząt - wizytę w klinice chirurgii plastycznej, konsultacje z lekarzami oraz wybór zabiegów. W drugim nagraniu zespół jest już po przemianie - Koreanki tańczą w nim z bandażami na głowach oraz chwalą się w dalszych scenach "nowymi", udoskonalonymi obliczami.

Źródło zdjęcia: Six Bomb

Być może byłoby to nawet zabawne, gdyby nie fakt, że dziewczyny na potrzeby "projektu" poddały się naprawdę inwazyjnym zabiegom. Six Bomb zdecydowały się m.in. na korekty nosów, powiększenie piersi, a nawet... zmniejszenie kości policzkowych. Jedna z członkiń zredukowała sobie nawet powieki, by jej oczy wyglądały na większe. Całe przedsięwzięcie kosztowało podobno aż 350 tysięcy złotych (!).

Sam zespół przekonuje, że wszystko odbyło się za ich zgodą, a na krytykę odpowiadają, że po prostu "powiedziały wprost o tym, co jest na porządku dziennym". Biorąc pod uwagę ilość operacji, jakim poddają się młode Koreanki, jest w tym stwierdzeniu trochę racji, ale nam wydaje się to dość przerażające i po prostu... smutne.

Zobaczcie teledyski do piosenek o operacjach plastycznych:

Co sądzicie o pomyśle koreańskiego zespołu? Przesadziły czy tylko są "szczere"?

Zobacz też: Ten koreański masaż zmienia... rysy twarzy. Jak to możliwe?

Źródło zdjęcia głównego: screen z YouTube

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 02:19

Nasze propozycje