Poprzedni artykuł: Będą kolejne bitwy w popularnym dyskoncie? Na sklepowe półki trafił pr... Następny artykuł: To największe wpadki photoshopowe! Tych błędów nie popełniaj przy obra...

Koniec mitu o bajkowym życiu rodziny królewskiej? Książę Harry obnaża prawdę o złotej klatce

Kobieta,
,
, tagi: książę Harry, brytyjska rodzina królewska
O tym wywiadzie mówią wszyscy - książę Harry zdradził zaskakujące szczegóły z życia rodziny królewskiej...

Książę Harry, przez lata uważany za najbardziej zbuntowanego członka rodziny królewskiej, w ostatnich dniach znów jest na ustach wszystkich. Tym razem nie chodzi jednak o żadne wybryki (ten okres brat Williama ma już od dawna za sobą), ale o kontrowersyjny wywiad, którego książę udzielił brytyjskiemu "Newsweekowi". Słowa, które padły, zdaniem wielu kładą się cieniem na wizerunku całej rodziny królewskiej...

"Nikt z rodziny królewskiej nie chce być następcą tronu"

Od czasu śmierci księżnej Diany brytyjskie media regularnie sugerują, że życie za murami Pałacu Buckingham wygląda inaczej, niż chcieliby to widzieć poddani. Jednak dopiero w przeciągu ostatnich miesięcy głos zabrali ci, których ta tragedia dotknęła najbardziej, czyli synowie Diany i Karola: William i Harry. Starszy z braci wyznał, jak bardzo tęskni za matką i żałuje, że nigdy nie poznała jego żony Kate i nie może patrzeć, jak rosną ich dzieci. Wyszło też na jaw, że książę Harry przez lata cierpiał na depresję i zmagał się z różnymi problemami emocjonalnymi, które były pokłosiem przebytej traumy. 

W ostatnim wywiadzie udzielonym brytyjskiemu "Newsweekowi", książę Harry ponownie odpowiedział na bardzo osobiste pytania. Wnuk królowej Elżbiety opowiedział o niezwykle bolesnym pogrzebie Diany, podczas którego zmuszono go, by wraz z bratem i ojcem szedł za jej trumną na oczach milionów widzów na całym świecie.

Moja mama dopiero co zmarła, a ja musiałem iść za jej trumną, otoczony tysiącami patrzących na mnie ludzi, a kolejne miliony oglądały to w telewizji. Moim zdaniem żadne dziecko nie powinno być poproszone o zrobienie czegoś takiego, bez względu na okoliczności.

Harry zaskoczył też wszystkich szczerą do bólu wypowiedzią na temat królewskiej sukcesji. Książę wyraźnie dał do zrozumienia, że - wbrew temu, co można by sądzić - korona bynajmniej nie jest obiektem pożądania wśród członków jego rodziny. 

Nikt z rodziny królewskiej nie chce być królem lub królową. Mimo to wszyscy wykonujemy nasze obowiązki w odpowiednim czasie.

Kontrowersyjny wywiad bez wątpienia poruszył Brytyjczyków, ale czy rzeczywiście zaskoczył? Biorąc pod uwagę kontrowersje, które w ostatnim czasie narastają wokół rodziny królewskiej - domniemane zdrady księcia Williama i terapia małżeńska jego i Kate - chyba coraz trudniej w to uwierzyć. Nie od dziś wiadomo, że rodzina królowej Elżbiety tylko z pozoru wiedzie perfekcyjne życie, w rzeczywistości zmagając się z takimi samymi trudnościami, jakie są udziałem nas wszystkich. Z tą różnicą, że pałac Buckingham coraz częściej zaczyna być jawnie nazywany złotą klatką...

Zgadzacie się, że wypowiedzi księcia Harry'ego są kontrowersyjne?

Zobacz też: Pippa Middleton wyszła za mąż! Czy miała piękniejszą suknię ślubną od siostry, księżnej Kate?

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 czerwca 2018, 20:20

Nasze propozycje