Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Kawa, rum, pomarańcza... Jak "smakują" nowe perfumy od Bohoboco? Następny artykuł: Robisz dużo selfie? To sporo mówi o twoim... życiu erotycznym

Lekarz Anny Przybylskiej ukarany przez sąd! Jaki błąd popełnił?

Kobieta,
,
, tagi: Anna Przybylska
Zdaniem Okręgowego Sądu Lekarskiego chirurg, który operował Annę Przybylską, złamał tajemnicę lekarską. Co powiedział?
Anna Przybylska w czarnej sukience nad morzem

We wrześniu 2014 roku widzowie TVP Info zobaczyli zaskakujący wywiad z lekarzem Anny Przybylskiej. Specjalista w rozmowie ze stacją zdradził mnóstwo drastycznych szczegółów dotyczących choroby gwiazdy i jej walki z nowotworem trzustki. Sugerował też, że niektóre rozwiązania w leczeniu nie zostały zastosowane, bo według niego aktorka planowała ciążę. Chirurg został wtedy  mocno skrytykowany przez środowisko lekarskie. Wzburzeni byli też fani Ani Przybylskiej, którzy podkreślali, że aktorka cały czas starała się zachować szczegóły swojej choroby w tajemnicy. Lekarz zapewniał, że nie złamał tajemnicy lekarskiej, ponieważ nie wyjawił przebiegu choroby. Wyjaśnił również, iż fragment jego wypowiedzi mówiący o planowaniu ciąży przez Anię Przybylską został źle zinterpretowany, choć wina leży po jego stronie. Przekonywał, że to efekt tego, że był zestresowany występem na żywo przed kamerami.

Po dwóch latach od tego zdarzenia lekarz został ostatecznie ukarany. Jak podaje Radio Gdańsk, lekarz został ukarany upomnieniem.

- Orzeczenie wydał Okręgowy Sąd Lekarski w Gdańsku, a utrzymał je w mocy Naczelny Sąd Lekarski. Jest ono prawomocne - informuje Radio Gdańsk Monika Bala z biura Naczelnej Izby Lekarskiej. Chirurg z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, który operował aktorkę, został uznany winnym i ukarany upomnieniem - czytamy na stronie Radia Gdańsk.

Uważacie, że kara jaką dostał lekarz Ani Przybylskiej, jest odpowiednia? Złamał tajemnicę lekarską?

zdjęcia: ONS

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 października 2016, 18:15