Poprzedni artykuł: Tę dziewczynę nazywano 'Dzwonnikiem z Notre Dame'. Co z nią jest nie t... Następny artykuł: Trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę żywa kobieta - mroczna Barbie z...

6 fantazji seksualnych, o których najczęściej marzymy

Kobieta,
,
, tagi: seks, związek
Choć wiele osób się do tego nie przyznaje, to właśnie o tych fantazjach seksualnych marzymy najczęściej… nawet będąc w związku!

Fantazje erotyczne to żaden powód do wstydu, są bowiem odzwierciedleniem naszej osobowości oraz najskrytszych pragnień. I choć nie każdy mówi o nich na głos, to właśnie one ukazują nam to, czego oczekujemy od związku i naszego partnera.

Przeczytaj także: W jakim miesiącu mamy największą ochotę na seks?

Fantazje seksualne: różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami

Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, Japonii i Ameryce przez Bruce’a J. Ellisa oraz Donalda Symonsa wynika, że mężczyźni dwukrotnie częściej snują marzenia seksualne, w których częściej, niż w fantazjach kobiet, pojawiają się osoby nieznajome, bądź kilka osób jednocześnie. Dodatkowo większość mężczyzn w ciągu wyobrażania sobie tego samego epizodu często fantazjuje o różnych kobietach. Co ciekawe, jedynie 12% mężczyzn i 43% kobiet twierdzi, że nigdy nie marzyło o zmianie partnera. Można więc powiedzieć, że istotą męskich fantazji jest jak największa liczba partnerek.

Fantazje seksualne: o czym marzymy najczęściej?

Męskie i kobiece fantazje różnią się nie tylko w tej kwestii. Męskie marzenia w dużej mierze skupiają się przede wszystkim na poszczególnych częściach ciała partnerki: piersiach, pośladkach, nogach, jak również określonych pozycjach seksualnych, podczas gdy kobiety przywiązują większą wagę do kwestii emocjonalnych towarzyszących przeżyciom seksualnym oraz do zaangażowania uczuciowego partnera. Ponadto aż 59% kobiet i jedynie 28% mężczyzn twierdzi, że w swoich fantazjach skupia się na osobie, z którą pozostają w romantycznym, lub seksualnym związku.

Przeczytaj także:Co to jest necking? Raz spróbujecie i już nigdy nie będziecie chciały innego seksu...

Niezależnie od płci oraz tego, czy pozostajemy w stały związku czy też nie, istnieją fantazje seksualne, o których marzymy najczęściej. Znajdziecie je w naszej galerii. 

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2018, 16:03

Nasze propozycje