Poprzedni artykuł: Ten filmik z Dakotą Johnson przejdzie do historii! Nie zgadniecie, co... Następny artykuł: Dlaczego gwiazdy jedzą... kwiaty? Ten "trend" zaskakuje!

Czarna linia na dłoni, to nie jest nowy, hipsterki tatuaż. Dlaczego rysują ją gwiazdy?

Kobieta,
,
, tagi: Anna Lewandowska, zespół Downa, Agnieszka Sienkiewicz
Anna Lewandowska, Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz, Sarsa... To tylko kilka z wielu gwiazd, które opublikowały 21 marca zdjęcia z czarną kreską na dłoni. To nie jest jednak tatuaż. Ten malunek ma głębszy sens.

Prosta, przecinająca dłoń linia to znak charakterystyczny osób z zespołem Downa. Pierwszy dzień wiosny, który przypada 21 marca to jednocześnie Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Stworzyszenie Bardziej Kochani oraz telewizja Lifetime zorganizowało akcję charytatywną, której celem jest zebranie funduszy na projekt "Mieszkanie chronione", pomagający osobom z zespołem Downa w usamodzielnieniu się. 

Polecamy:  Płakaliście na świątecznej reklamie Allegro? Teraz też się wzruszycie! To video trzeba zobaczyć

Jak można pomagać? Wystarczy na swojej dłoni narysować charakterystyczną kreskę i opublikować jej zdjęcie na Instagramie, Twitterze albo Facebooku z hashtagiem #liniaprosta. Za każde udostępnione zdjęcie, telewizja Lifetime przekaże na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani 5 złotych. Akcja rozpoczęła się 21 marca i potrwa do końca miesiąca, ale już oprócz zwykłych użytkowników social mediów, przyłączyło się do niej wiele gwiazd.

Polecamy:  Jaki Wojciech Młynarski był prywatnie? - wspomina go była żona Adrianna i jego przyjaciele

Dziękujemy @miss_zi @karolamalina i @kamilaszczawinska love

Post udostępniony przez Telewizja Lifetime (@lifetimepolska)

Przypominamy, że zespół Downa, to zespół wad wrodzonych, który jest spowodowany chromosomem 21. Osoby nim dotknięte borykają się m.in. z upośledzeniem od lekkiego do średniego, obniżoną odpornością, problemami kardiologicznymi, zaburzeniami wzroku. 

Zobaczcie klip, który pokazuje, z jakimi trudnościami spotykają się osoby z zespołem Downa:

Kto z was przyłączył się do akcji? Pamiętajcie, że jeszcze macie czas:)

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 czerwca 2018, 16:06

Nasze propozycje