Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Judi Dench zrobiła sobie pierwszy tatuaż w wieku 81 lat! Następny artykuł: Zazdrościcie taty z takim poczuciem humoru, czy nie?

„Obrazki do pokoju Twojego Dziecka” - aukcja charytatywna prac kultowych ilustratorów książek dziecięcych!

18 czerwca w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym odbyła się aukcja prac kultowych ilustratorów książek dziecięcych. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przekazany dla podopiecznych Fundacji Przyjaciółka.

Kto, jak nie oni, kształtowali naszą wyobraźnię?

Wśród licytowanych prac znalazły się dzieła wybitnego, polskiego malarza, rzeźbiarza i twórcy plakatów oraz scenografii teatralnych – Józefa Wilkonia. Pod młotek została wystawiona jego ilustracja do książki Agnieszki Taborskiej „Rybak na dnie morza” z 1992 roku. W katalogu prac aukcyjnych można było znaleźć pracę Janusza Stannego - mistrza polskiej ilustracji i obrazek na okładkę „Świerszczyka” Marcina Bruchnalskiego. Wśród autorów byli również: znany z rysunków satyrycznych Edward Lutczyn, wystawiana na całym świecie Joanna Concejo, wielokrotnie nagradzana Krystyna Lipka-Sztarbałło oraz wielu innych wybitnych artystów. Aukcje poprowadziła Beata Pawlikowska- podróżniczka.

W sumie zostało wystawionych 48 prac. Po aukcji odbyła się wystawa prac w pięknej przestrzeni Wall Architects przy Hożej 1/ 11 w Warszawie nad którą czuwali Piotr Lelek i Julia Rey.

Wszystkie prace zostały oprawione przez krakowskie laboratorium fotograficzne LabLab. W zależności od charakteru pracy, wykorzystano ramy z surowego dębu, aluminium, drewna egzotycznego lakierowanego, ramy szczelinowe bądź skrzynkowe. Dominuje oprawa w passepartout przy użyciu bezkwasowych kartonów passepartout i kartonów muzealnych.

Pieniądze zebranie ze sprzedaży prac zostaną w całości przekazane dla podopiecznych Fundacji Przyjaciółka, która już od ponad 16 lat pomaga dzieciom, które muszą pokonywać w życiu przeszkody, jakie nam dorosłym wydają się często nie do pokonania: kalectwo, samotność, ubóstwo i odrzucenie.   

Tegoroczna edycja „Obrazków do pokoju Twojego Dziecka” dzięki uprzejmości Anny Grunwald i Magdy Wrzesińskiej aukcja odbyła się w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Za scenografię i ekspozycję prac odpowiadali Alicja Grążawska i Wojtek Zbroja z Odniechcenia i Rent Design.

Fot. Andrzej Muliński

Fundacja dziękuję firmie Nestle za udział w aukcji! Zainteresowanych kupnem ilustracji, wystawionych poza aukcją zapraszamy do kontaktu: aukcja@fundacja.przyjaciolka.pl


Zobacz także

Nasze propozycje