Poprzedni artykuł: Klientka publicznie wyśmiała makijaż kasjerki. Reakcja obrażonej kobie... Następny artykuł: Kryzys w książęcym małżeństwie? Para zdecydowała się na poważny krok.....

Przyłącz się do programu „Po stronie natury” i zadedykuj drzewo bliskiej osobie

Kobieta, , tagi: woda
W kwietniu ruszyła dziewiąta edycja programu „Po stronie natury”, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami pomaga chronić zasoby naturalne i do tego samego angażuje Polaków.

Do inicjatywy może przyłączyć się każdy. Wystarczy wpisać specjalny kod spod etykiety wody Żywiec Zdrój na www.postronienatury.pl i zadedykować drzewo bliskiej osobie. W zamian za to leśnicy posadzą je w naszym imieniu. Pamiętaj: im więcej drzew, tym więcej czystej wody w naturze. 

To od nas zależy, jaki świat pozostawimy naszym dzieciom i przyszłym pokoleniom. Niestety, już dziś zasoby wody pitnej Polski są trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska, dlatego konieczne jest podejmowanie działań mających na celu ich ochronę. Ogromny wpływ na gromadzenie wody w przyrodzie mają drzewa. Dlaczego? Pomagają zatrzymać wodę w glebie, przez co jest ona lepiej wchłaniana i dociera do zasobów wody pitnej zgromadzonych pod ziemią. W ten sposób, drzewa sprawiają, że wody w naturze jest więcej.

Nie możesz posadzić drzewa?

Leśnik może to zrobić w Twoim imieniu! To właśnie ze względu na rolę drzew dla ochrony zasobów wodnych, w ramach programu „Po stronie natury” Żywiec Zdrój wspólnie z partnerami: Lasami Państwowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Fundacją Ekologiczną Arka posadzi w tym roku kolejny, szósty już milion drzew. Do programu może przyłączyć się każdy i zadecydować o posadzeniu drzewa w ramach wyjątkowej akcji.

Wszyscy wrażliwi na kwestię ochrony zasobów naturalnych konsumenci mogą wejść na stronę www.postronienatury.pl, wpisać kod spod etykiety i posadzić swoje drzewo lub zadedykować je bliskiej osobie. Drzewo to zostanie posadzone w naszym imieniu w lasach Beskidu Żywieckiego

Posadź drzewo samodzielnie!

Zaangażować się w program „Po stronie natury” można również odwiedzając jeden z pikników ekologicznych organizowanych w sześciu miastach Polski. W ramach pikniku będzie można otrzymać sadzonkę drzewa w zamian za 10 plastikowych butelek. Sadzonki będzie można odebrać także w jednym ze 100 punktów zlokalizowanych przed sklepami Biedronki na terenie całego kraju.

Plan pikników Po stronie natury, współpracujące sklepy Biedronka oraz wszystkie informacje na temat programu znaleźć można na: www.postronienatury.pl

Tekst, zdjęcia w artykule: Materiały prasowe programu Po stronie natury 

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2018, 16:02

Nasze propozycje