Poprzedni artykuł: 'Gotowi na wszystko. Exterminator' w kinach już 5 stycznia! Następny artykuł: Wydała pięć tysięcy, by 'poprawić' wygląd przed ślubem. Nigdy nie zgad...

Program edukacyjny 'Być jak Ignacy' wraca z drugą edycją!

Kobieta, , tagi: program edukacyjny
Jeszcze więcej wiedzy, jeszcze więcej ciekawostek naukowych, jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody! Zapraszamy do szerzenia wiedzy o największych polskich naukowcach!

„Być jak Ignacy” to program edukacyjny dla szkół i nauczycieli z pasją, prowadzony już po raz drugi przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Kierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VII, a realizowany w ramach Kół Naukowych.

Ten program to nie tylko narzędzie do przekazywania wiedzy, ale także sposób na rozpalanie w dzieciach pasji do nauki. Potwierdza to tegoroczne hasło przewodnie projektu, czyli: „Rozpalamy płomień wiedzy”.
Ponownie przewodnikiem po świecie nauki będzie sam Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej, który pomoże bliżej poznać i polubić najbardziej znanych polskich naukowców – Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską - Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego.
Zarejestrowanym szkołom zostaną udostępnione scenariusze zajęć edukacyjnych, które można realizować w ramach Kół Naukowych.

W drugiej edycji programu „Być Jak Ignacy” zostanie również zorganizowany konkurs. Wystarczy raportować przeprowadzane bloki zajęć i przygotować wspólnie ciekawy wynalazek lub model, by walczyć o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego i atrakcyjne nagrody finansowe.
Spośród zgłoszonych placówek, zostanie wybranych 16 szkół, po jednej z każdego województwa, które otrzymają po 8 000 zł, a zwycięska placówka otrzyma aż 12 000 zł. Dodatkowe nagrody czekają dla Nauczycieli prowadzących koła - nawet do 5 000 zł.

Ponadto w ramach programu przygotowane zostały dodatkowe materiały: filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, komiksy i gra przygodowa dla dzieci oraz platforma internetowa przeznaczona zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców.
Minister Edukacji Narodowej objęła patronat honorowy nad programem „Być jak Ignacy”.

Zachęcamy do śledzenia profilu akcji na Facebook-u. 

Ignacy zaprasza na przygodę z nauką!

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje