Poprzedni artykuł: Gdzie dotykać faceta, żeby oszalał na twoim punkcie? Następny artykuł: Ten filmik na pewno wzruszy wszystkie mamy :)

Listek bazylii, jogurt naturalny, woda utleniona - jakie jeszcze sposoby pomogą ci pożegnać brzydki zapach z ust?

Kobieta, , tagi: zioła
Nieświeży oddech wpływa na nasze kontakty z drugim człowiekiem. Aby wszystkim było miło, warto skorzystać z naturalnych sposobów na pozbycie się tego problemu.

Znasz problem brzydkiego zapachu z ust? Pomimo tego, że starasz się dbać o higienę jamy ustnej, masz wrażenie, albo ktoś wręcz zwraca ci uwagę, że z twoich ust wydostaje się nieprzyjemny aromat? Jest na to kilka sposobów, ale najpierw warto poznać przyczyny.

Polecamy:  Test redakcji: jedwab do ciała, który zakrywa przebarwienia i pajączki

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u dentysty. Przykry aromat może być spowodowany problemami z dziąsłami, ubytkami w zębach albo noszeniem protezy.
Niewykluczone też, że nieprzyjemny zapach z ust wynika z problemów z zatokami, nosem albo gardłem. Warto wtedy wybrać się do laryngologa.
Niekiedy jest to również przykry skutek problemów z układem trawiennym. Wiele oczywiście też zależy od naszej diety. Chyba każdy wie, jak się kończy nadmierne spożycie cebuli, czy jedzenie czosnku:)

Sposoby na nieprzyjemny zapach z ust

Najczęściej sięgamy po gumy do żucia, które przyjemnie pachną, ale bywa, że one nie wystarczają i są też jedynie doraźnym rozwiązaniem. Skuteczne w walce z tą przypadłością są również płyny do płukania ust, ale w naszej galerii znajdziecie jeszcze wiele innych sposobów na wygranie z nieprzyjemnym zapachem z ust. 

Zakładamy oczywiście, że nikomu nie trzeba przypominać o częstym wymienianiu szczoteczki, czy myciu zębów:)

Polecamy:  100 warstw maseczek w płachcie jednocześnie? Ona naprawde to zrobiła!

Foto: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 listopada 2018, 13:55

Nasze propozycje