Poprzedni artykuł: To zdjęcie wywołało burzę w internecie! Modelka przy użyciu Photoshopa... Następny artykuł: Piosenka "o operacjach plastycznych" podbija internet - te dziewczyny...

Brakuje Ci energii do pracy? Spokojnie! Jest na to sposób!

Kobieta, , tagi: praca, sposoby na efektywną pracę
Powtarzalność, natłok obowiązków, goniące terminy – wszystko to grozi spadkiem wydajności pracy. Jak przeciwdziałać zmęczeniu i pobudzić mózg do działania? Sekret tkwi w… prostocie.

Zadbaj o swoją osobistą przestrzeń

Twoje stanowisko pracy nie tylko wiele o Tobie mówi, ale może mieć także wpływ na wykonywanie czynności służbowych. Gdy rzeczy wokół Ciebie nie są uporządkowane, prędzej czy później zaczniesz odczuwać dyskomfort. Chaos przeszkadza w koncentracji i prowadzi do wydłużenia czasu pracy. Zaaranżuj swoją osobistą przestrzeń. Przynieś do pracy roślinkę lub ulubiony kubek, postaw na biurku zdjęcie swojego pupila. Tego typu zmiany w najbliższym otoczeniu spowodują, że praca stanie się przyjemniejsza.

Rób przerwy

Przerwa na odpoczynek to podstawa efektywnej i wydajnej pracy. Jeżeli masz taką możliwość, wyjdź na kilka minut na świeże powietrze. Dzięki temu orzeźwisz umysł i zyskasz energię do dalszej pracy. Innym skutecznym sposobem na relaks i regenerację sił może być rozmowa ze współpracownikami. Odpoczynek w towarzystwie kolegów z pracy odgrywa ważną rolę w integracji zespołu, pozwala zacieśniać relacje i wpływa na ogólną atmosferę.

Nie zapominaj o posiłkach

W zachowaniu koncentracji w znacznym stopniu pomaga odpowiedni sposób odżywiania. Dietetycy sugerują, że przerwa pomiędzy kolejnymi posiłkami powinna trwać nie więcej niż 3-4 godziny. Dzień rozpocznij od dostarczenia organizmowi węglowodanów, które są źródłem energii niezbędnej do pracy. Od śniadania nie mniej ważny jest pożywny, ale lekki obiad. Zbyt duże obciążenie żołądka, podobnie jak zaniedbywanie posiłków, nie sprzyja efektywnej pracy. Unikaj niezdrowych przekąsek. Jeżeli dopadnie Cię głód, sięgnij po świeży owoc. Możesz też kupić butelki soku - na każdy dzień tygodnia inny i trzymać je w biurku. Jeśli wybierzesz odpowiednią kompozycję warzywno-owocową (np. Hortex Vitaminka), będziesz pewna, że zawsze masz pod ręką pyszną porcję bezcennych dla organizmu witamin i to bez zabawy z myciem i obieraniem, jak w przypadku owoców oraz warzyw. 

A jaki jest Twój sposób na efektywną pracę? Jak radzisz sobie z brakiem energii? 

Zdjęcie główne: Pinterest


Nasze propozycje