Poprzedni artykuł: Hanna i Tomasz Lis rozstali się? Dziennikarka komentuje plotki na tema... Następny artykuł: Dakota Johnson ma nowego chłopaka! Jest od niej dużo starszy... Ale ja...

Czym grozi noszenie stanika? Nie uwierzycie, na co narażamy swoje ciało...

Kobieta, , tagi: biust
Naukowcy z Francji zbadali, czym grozi noszenie biustonosza. Wyniki są dość zaskakujące…

Chyba nie znamy kobiety, która stroniłaby od noszenia bielizny, a zwłaszcza stanika. Tymczasem na Uniwersytecie w Besancon przez 15 lat trwały badania, na podstawie których stwierdzono, że kobiety tak naprawdę nie potrzebują, a wręcz nie powinny zakładać biustonosza. Dlaczego wyciągnięto aż tak daleko idące wnioski?

Czy musimy zakładać biustonosz?

Zespół badaczy na czele z doktorem Jean-Denis Rouillon, przez 15 lat mierzył zmiany w piersiach aż 130 kobiet w wieku od 18. do 35. roku życia. Pomiarów dokonywali za pomocą specjalnego sprzętu w szpitalu uniwersyteckim, gdzie próbowali dowieść, że biustonosz jest fałszywą koniecznością. Ich badania nad wpływem noszenia stanika na kobiece ciała pokazały, że w żaden sposób nie uchronimy się przed grawitacją i prędzej czy później piersi utracą młodzieńczą jędrność. Rodzi się zatem dość oczywiste pytanie – to po co w ogóle nosić stanik? Ale to niestety jeszcze nie wszystko…

Zobacz także:Ten biustonosz powiększa biust o trzy rozmiary! Jak to możliwe?

Badania wykazały również, że u kobiet, które regularnie zakładały biustonosz, mięśnie pleców odpowiadających za utrzymywanie ciężaru piersi nie rozwijały się prawidłowo. Z kolei zupełnie odwrotne wnioski wyciągnięto obserwując panie, które w ogóle nie nosiły biustonosza. Ich piersi nadal były jędrne i nie wpływały w żaden sposób na postawę ciała.

Prawda czy fałsz?

Warto zacząć od tego, że piersi nie są zbudowane z żadnych mięśni, a z tłuszczu. Biust jest również podtrzymywany przez specjalne więzadła zwane więzadłami Coopera. Działają jak sprężyna – kiedy się za bardzo rozciągną, piersi zaczynają powoli opadać i tracą na jędrności. Ale czy to zwalnia nas z noszenia stanika lub, wręcz odwrotnie, przekonuje do noszenia go przez 24 godziny?

Zobacz także:Pięć błędów, które popełniamy kupując biustonosz

W związku z badaniami francuskiego doktora, postanowiłyśmy zapytać o zdanie Barbarę Cabaj, prezesa AB OVO Lingerie oraz konceptu Boutique Bielizny.

Pomijając kwestie medyczne, biustonosz wspiera plecy podczas podtrzymywania piersi. W pewnym sensie nawet je odciąża. Wyobraźmy sobie kobietę z naprawdę dużymi piersiami. Jeżeli nie będzie zakładała biustonosza, jej piersi zaczną obciążać kręgosłup, gdyż stale będzie pochylona ze względu na ich ciężar. Dobrze dobrany stanik potrafi to skorygować. To najtańsza metamorfoza, jaką kobieta może sobie zafundować. Prawidłowo określony rozmiar miseczki od razu odsłania talię i sprawia, że wydaje się ona szczuplejsza.

Barbara Cabaj zdradziła nam również, że jednym z najpopularniejszych rozmiarów, jaki jest wybierany w AB OVO Lingerie, jest rozmiar 70 E i F. Całkiem spora grupa konsumentek wybiera również 65G. Istnieje zatem błędne przekonanie o tym, że większość kobiet w Polsce nosi rozmiar 75B.

Jak powiedziała kiedyś projektantka Marlies Dekkers: Ciało kobiety jest jak płótno, a bielizna jak rama i razem tworzą najpiękniejszy obraz. Warto o tym pamiętać :). Dlatego też jesteśmy zdecydowanie za zakładaniem biustonoszy!

Polecamy:  7 trendów urodowych 2017, które musisz poznać. Pobierz Trendbook!

zdjęcia: iStock

Kosmetyki do modelowania biustu polecane w KWC:

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 listopada 2018, 03:23

Nasze propozycje