Poprzedni artykuł: Pierwszy taniec na ślubie Agnieszki Radwańskiej to hit sieci! Musicie... Następny artykuł: Bolesne miesiączki? Sprawdź, co może być tego przyczyną i pozbądź się...

Na tę chorobę cierpią miliony kobiet... Ta 27-latka przez nią przechodzi menopauzę!

Kobieta, , tagi: menopauza, miesiączka
Widząc powiększony brzuch u kobiety myślisz, że po prostu za dużo je? Zobacz, jak niesprawiedliwie możesz ją oceniać.

W ostatnich dniach w sieci zaczęły krążyć zdjęcia kobiety, na których pokazała swój brzuch. Na jednym jest on płaski, a na drugim mocno zaokrąglony. Nie jest to efekt przejedzenia, a... choroby! Thessa Kouzoukas postanowiła podzielić się z internautami swoimi doświadczeniami z endometriozą, którą u niej zdiagnozowano w 2014 roku. 

Co to jest endometrioza?

Wiąże się ona ściśle ze śluzówką macicy. Komórki błony śluzowej nie opuszczają organizmu gromadząc się w jego wnętrzu (poza jamą macicy). Mogą się one przedostawać do jajników, ścian pęcherza, otrzewnej...

Polecamy:  Stylistka fryzur uratowała życie swojej klientki... Nie zgadniecie, co znalazła w jej włosach

Menopauza w wieku 27 lat

Historię swojej choroby przedstawiła Thessy Kouzoukas, 27-letnia businesswoman, współwłaścicielka australijskiej marki odzieżowej Sabo Skirt.

Na co dzień jest rozpoznawaną osobą, dlatego jej zdjęcia umieszczone na Instagramie wzbudziły powszechne zainteresowanie. Podzieliła się ze swoimi obserwatorami fotografiami, jak wygląda jej brzuch, kiedy w jej ciele są torbiele i ich nie ma.

To po lewej to mój brzuch trzy tygodnie po tym, jak pękł mi torbiel (pięć tygodni temu). Zdjęcie po prawej pokazuje, jak wyglądam teraz, na leku o nazwie "Synarel", który zatrzymał moje hormony i sprawił, że weszłam w okres menopauzy w wieku 27 lat - napisała Thessy.

U kobiety stwierdzono najcięższe stadium endometriozy. Niebawem przejdzie przez 7-godzinną operację.

Polecamy:  Nosisz gumki do włosów na nadgarstku? Ta historia sprawi, że raz na zawsze o tym zapomnisz

Jakie są objawy endometriozy?

Thessy borykała się ze mocnymi bólami porównywalnymi do tych, które jej towarzyszyły w trakcie okresu. Kiedy wykonano jej USG, zobaczono, że w jej prawym jajniku jest torbiel o wielkości 9 cm!

Endometriozie towarzyszą więc wzdęcia, bóle krzyża, ból w trakcie współżycia, a także bolesne i obfite miesiączki. Niestety, ta choroba może również prowadzić do niepłodności.

Nic zatem dziwnego, że Thessy przyznaje się do tego, że ciężko jej się psychicznie pogodzić z chorobą, która prowadzi do niepłodności. Dlatego też ostrzega i zachęca kobiety do badań. 

Zobacz także: Sucha skóra? Cellulit? Nie z tymi produktami! Poznaj wyniki testu Eveline Cosmetics!

Endometrioza to nie żart. Proszę, informujcie o niej innych. A jeśli znacie kobietę, która ma naprawdę bolesne okresy, proszę, powiedzcie jej, żeby się przebadała. A moje dziewczyny z endometriozą... Pamiętajcie, że nie jesteście same.

This is quite shocking to people. This is me. This is endometriosis. I never intended to share these photos hence why I'm naked, but my god I can't believe the amount of DM's I've received from girls who have endo too and feel alone. The left is my stomach 3 weeks after a ruptured cyst (5 weeks ago). The right is me now, on a drug called "synarel" that has stopped all my hormones and sent me into menopause at the age of 27. My upcoming trip to Greece along with this drug is in hopes to get me prepped and in the best condition both physically and mentally for an operation I'm receiving in late August. Endo is no joke. I'll be operated on for 7+ hours and hospitalised for a week. Please, spread the word about endo. And If you know anyone with bad period pain PLEASE tell them to get checked for this. And to my girls with endo.. you're not alone ❤️

Post udostępniony przez Thessy Kouzoukas (@thessy.k)

Czy któraś z was boryka się z tą chorobą?

Foto:  Instagram

Oto najlepsze płyny do higieny intymnej:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 listopada 2018, 22:28

Nasze propozycje