Poprzedni artykuł: To właśnie o takim seksie marzą faceci! Dlaczego wstydzimy się o nim m... Następny artykuł: Będą kolejne bitwy w popularnym dyskoncie? Na sklepowe półki trafił pr...

Skrzypcowe biodra są nowym hitem Instagrama - czy ty też masz takie?

Kobieta,
,
, tagi: instagram trend, body positive, kobiece figury
Typ figury, który dla wielu kobiet był powodem kompleksów właśnie staje się modny. Chodzi o... skrzypcowe biodra!

Violin hips czyli tzw. "skrzypcowe biodra" to ostatni hit mediów społecznościowych. Kobiety, które dotychczas wstydziły się specyficznej cechy swojej budowy teraz ją podkreślają. Czym właściwie są skrzypcowe biodra i skąd to zamieszanie?

Nowa moda na hip dips, czyli skrzypcowe biodra

Violin hips, hip dips, violin deformity - to zjawisko występuje pod wieloma nazwami, jednak dotyczy wielu z nas. O skrzypcowych biodrach mówimy, gdy w miejscu zetknięcia bioder z udami zamiast opływowego kształtu występuje widoczne wklęśnięcie. Ta cecha anatomiczna sprawia, że figura rzeczywiście może przywodzić na myśl skojarzenia z popularnym instrumentem; niektórzy mówią też o "efekcie podwójnych bioder".

Niezależnie od tego, którą nazwę sobie upodobamy, to zjawisko dotychczas było raczej tylko i wyłącznie przyczyną zmartwień. W ostatnim czasie zaczęło się to zmieniać - na fali ruchu body positive kobiety zaczęły fotografować skrzypcowe biodra i umieszczać je w mediach społecznościowych, opatrując hashtagami #hipdips i #violinhips. Dlaczego? Żeby pokazać, że się ich nie wstydzą i zachęcić inne dziewczyny do porzucenia kompleksów. Same zobaczcie:

Czy hip dips staną się równie popularne co syrenie uda? Wiele wskazuje na to, że tak - kobiet eksponujących skrzypcowe biodra przybywa, a liczba zdjęć pod specjalnymi hashtagami rośnie z dnia na dzień. Naszym zdaniem to bardzo budujące, zwłaszcza, że tego typu figura raczej nie jest wynikiem jakichkolwiek zaniedbań - skrzypcowe biodra to w większości przypadków po prostu cecha anatomiczna i nie ma powodu się jej wstydzić.

Czy wy też macie skrzypcowe biodra?

Zobacz też: To zdarza się każdej z nas! Dlaczego ta zbyt ciasna sukienka stała się... viralem? :)

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lipca 2018, 05:21

Nasze propozycje