Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: 10 najlepszych kosmetyków z KWC do 15 złotych Następny artykuł: 5 rzeczy, które powinnaś robić częściej

Portret opery czyli wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego „Wokół Powder Her Face”

Kobieta, , tagi: Shiseido, Robert Wolański, wystawa, Sony
W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej została otwarta wyjątkowa wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z markami Sony i Shiseido z okazji premiery opery "Powder Her Face" w adaptacji jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiej sceny operowej – Mariusza Trelińskiego.

Opera "Powder Her Face" jest jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w tym roku. Na widzów spektaklu czekają niesamowitej muzyka, międzynarodowa obsada, kontrowersyjny scenariusz, który nie stroni od ostrych zwrotów akcji i mocnych akcentów, a także niestandardowy układ sceny i widowni.

W pracę nad operą zaangażowani byli najwybitniejsi twórcy. Reżyserem jest Mariusz Treliński, a autorem scenografii – Boris Kudlička. Orkiestrę poprowadził wybitny dyrygent Alejo Pérez, choreografię i inscenizację przygotował Tomasz Wygoda. W rolach głównych zostali obsadzeni światowej sławy aktorzy zagraniczni, między innymi Allison Cook, Leonardo Capalbo, Peter Coleman-Wright  czy Kerstin Avemo.

Bezprecedensowa wystawa

Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi. 36 zdjęć prezentowanych w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawia kulisy pracy największej sceny teatralnej w Europie oraz portrety artystów grających w "Powder Her Face".

Każdy kadr przedstawia inne stroje, fryzury, emocje i charakter poszczególnych postaci. Dzięki dużemu formatowi wydruków, po zakończeniu opery widz może nadal pozostać w klimacie przedstawienia.  W przygotowanie aktorów do sesji zdjęciowej byli zaangażowani wszyscy twórcy opery.

 

W mojej dotychczasowej karierze nigdy nie widziałem, aby w jakiejkolwiek operze na świecie premierze towarzyszyła tego typu wystawa. Jest ona wydarzeniem bez precedensu, które w wyjątkowy sposób rozwija samo przedstawienie o dodatkową, unikalną wartość

Waldemar Dąbrowski, dyrektor generalny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Podczas sesji fotograficznej powstały wyjątkowe zdjęcia Beauty, dedykowane  marce Shiseido, partnera Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Wizja twórcza i talent Roberta Wolańskiego oraz wizażystki Marianny Jurkiewicz pozwoliły na kreację czterech tematów wizażu w różnej estetyce koloru. Niezaprzeczalnie opera "Powder Her Face" była główną inspiracją twórców.

Aby wrażenia artystyczne odwiedzających wystawę były jeszcze większe, najwyższej jakości profesjonalne wydruki w dużym formacie (100 x 150 cm) przygotowała firma ProfiLab. Po zakończeniu sezonu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zdjęcia pojadą wraz z obsadą między innymi do Belgii.

Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego jest dostępna dla wszystkich widzów odwiedzających Teatr Wielki w czasie przedstawień oraz godzinę po każdym spektaklu aż do 30 czerwca 2015 roku.

Daty spektakli: 12, 14, 16, 19 maja 2015

Shiseido poleca

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje