Poprzedni artykuł: Dakota Johnson zaliczyła wpadkę na premierze "Ciemniejszej strony Grey... Następny artykuł: Ludzie mówili, że jest odrażająca i bali się nawet na nią patrzeć! Po...

Na Instagramie panuje moda na bardzo niebezpieczne wyzwanie, które powoduje poważne obrażenia skóry!

Kobieta,
,
, tagi: instagram
Do tego wyzwania jest potrzebna sól i lód. Brzmi niegroźnie, ale konsekwencje są straszne! Zdjęcia na Instagramie naprawdę szokują.

Salt and Ice Challenge powraca! Dawniej było "popularne" w Stanach Zjednoczonych, ale teraz powraca m.in. w Wielkiej Brytanii.

Wyzwanie polega na posypaniu ręki solą i ułożeniu na niej kostki lodu, a potem oczywiście wytrzymaniu z taką mieszanką jak najdłużej... Takie połączenie sprawia, że temperatura lodu spada do nawet kilkunastu stopni poniżej zera. Skutkuje to palącym bólem i zmianami przypominającymi poparzenia. Rany potem długo się goją i mogą po nich zostać blizny. Ta moda zapanowała głownie wśród nastolatków.

Zobaczcie także:  O tej pięknej dziewczynie mówi cała Polska! I nie chodzi tylko o to, że robi fenomalne makijaże...

Wyzwanie najczęściej przeprowadzane jest na rękach, ale część osób próbuje je przeprowadzić także na nogach czy dłoniach. 

Tak powstałe urazy oczywiście są fotografowane i umieszczane w social mediach pod hashtagiem #saltandicechallenge. 

Aby temu przeciwdziałać, brytyjskie Krajowe Towarzystwo Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci wystosowało komunikat wyczulający rodziców na to zjawisko. W naszej galerii zobaczycie, czym może się skończyć to wyzwanie. 
Te zdjęcie pokazujemy ku przestrodze - może wśród waszych bliskich są dzieciaki, które mogłyby mieć taki idiotyczny pomysł. Warto im wytłumaczyć, czym to grozi...

Polecamy także:  Zobaczcie, jak bardzo zmieniła się ta dziewczyna, by... podobać się facetom

Foto: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 czerwca 2018, 07:59

Nasze propozycje