Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Wyzwanie książkowe na 2016 rok! Następny artykuł: 5 trików, które znacznie ułatwią Ci sprzątanie

"Atlas Piękna" - wyjątkowe portety kobiet z całego świata

Kobieta, , tagi: zdjęcia, piękno
Mihaela Noroc - pochodząca z Rumunii fotografka od kilku lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu różnorodnych odsłon kobiecego piękna. Portrety spotkanych w trakcie podróży kobiet wchodzą w skład jej projektu "Atlas Piękna", który ma udowadniać, że nie ma jednego kanonu kobiecej urody. "Jesteśmy piękni tylko ze względu na różnorodność, jaką w sobie mamy" - mówi Mihaela i trudno nie przyznać jej racji.

Wśród fotografii składających się na projekt znajdziemy kobiety z chińskich wsi, nowojorskich ulic, południowych slumsów czy irańskich meczetów - autorka projektu chciała, by znalazły się w nim przedstawicielki jak najbardziej różnorodnych kultur i środowisk. To właśnie dzięki ukazaniu bogactwa kanonów piękna na całym świecie jej projekt jest autentyczny i prawdziwy. Jak stwierdza Mihaela -  "W tym momencie mogę powiedzieć, że piękno jest wszędzie i nie jest zależne od ilości kosmetyków, pieniędzy, klasy społecznej lub rozmiaru ubrań, ale od bycia sobą naprawdę”.

Bohaterki zdjęć

W gronie bohaterek projektu "Atlas Piękna" dominują młode dziewczyny, ale nie zabrakło miejsca również dla kobiet dojrzałych, przez co autorka chce udowodnić, że piękno niesłusznie zawsze wiązane jest z młodością.

Na zdjęciu mieszkanki Laosu i Uzbekistanu

Mihaela podczas swojej podróży starała się fotografować kobiety, których uroda i postawa oddaje charakter regionu, z których pochodzą. "Możliwe, że za pięćdziesiąt lat wszystkie kobiety na świecie będą wyglądały identycznie. Mam nadzieję, że ten projekt przypomina o głównych ofiarach takiego stanu rzeczy - tradycji i kulturze" - mówi autorka zdjęć.

Podróż w poszukiwaniu piękna

W pierwszej części swojej podróży Mihaela zwiedziła 37 państw, a w lipcu 2015 roku rozpoczęła kolejną podróż z zamiarem odwiedzenia kolejnych trzydziestu. Jej zamiarem jest sfotografowanie kobiet z wszystkich krajów świata oraz rozpowszechnienie "Atlasu Piękna" tak, by stał się on, jak mówi sama autorka - "inspiracją dla wszystkich kobiet, by były sobą i nie starały się zmieniać".

Na zdjęciu kobiety z Chile, Rumunii i Indii

Najpiękniejsze portrety wchodzące w skład projektu znajdziecie w naszej galerii.

Zdjęcia - Mihaela Noroc


An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2017, 00:38

Nasze propozycje