Poprzedni artykuł: Kultowa torba znika z Polski! O jaką markę chodzi? Następny artykuł: DIY, glow, oskoła... Kochasz dbać o urodę, ale niewiele ci to mówi? Sp...

Wielka gwiazda kina odchudzona na plakacie festiwalu w Cannes. Jak mogło dojść do takiej wpadki?

Kobieta,
,
, tagi: festiwal w cannes, photoshop
Plakat promujący 70. Festiwal Filmowy w Cannes dopiero co miał swoją premierę, a już jest na ustach wszystkich. Wykorzystane na nim zdjęcie aktorki-legendy, Claudii Cardinale z 1959 roku zostało mocno wyretuszowane. Czy naprawdę było to potrzebne?

W 2017 roku Festiwal Filmowy w Cannes będzie miał swoją 70. rocznicę. Na plakacie promującym to wyjątkowe wydarzenie widzimy ikonę włoskiego kina Claudię Cardinale, która pozowała do zdjęcia w 1959 roku. Na tegorocznym plakacie postanowiono wykorzystać wspomnianą kultową fotografię, ale niestety przy okazji odchudzono aktorkę... 

via GIPHY

Plakat Festiwalu Filmowego w Cannes 2017

Odchudzone ciało Claudii Cardinale na plakacie szybko wywołało wiele kontrowersji i powszechne obudzenie wśród użytkowników mediów społecznościowych. Okazuje się, że nawet ponadczasowa ikona piękna, którą bez wątpienia jest Cardinale w dzisiejszych czasach musi zostać odchudzona.

Jeśli nawet Claudia Cardinale nie może być reprezentantką piękna bez retuszu to naprawdę mamy kłopot - celnie zauważa jeden z użytkowników Twittera. 

Ciało aktorki w 1959 było uznawane za idealne, ale najwyraźniej w dzisiejszych czasach należało je wyszczuplić, aby plakat odpowiadał współczesnym kanonom piękna. Całe zdarzenie jest nie tylko absurdalne, ale przede wszystkim smutne. Nawet dawne piękności dziś trzeba bez potrzeby poprawiać i dostosowywać do nierealnych standardów. 

Reakcja Claudii Cardinale na retusz 

W całej historii najbardziej zaskakuje reakcja samej aktorki. Co ciekawe poprawki grafików wcale jej nie oburzyły, a nawet jej się podobają. 

Zdjęcie zostało wyretuszowane, aby podkreślić efekt gry światłem i pokazać mnie jako niczym ze snów. [...] Tu nie ma miejsca na realizm i jako feministka nie dostrzegam tu zniewagi kobiecego ciała - powiedziała Cardinalle. 

A wy co myślicie o tej sprawie? 

Zobacz także: Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce!

Źródło zdjęcia: Pinterest, materiały prasowe

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 czerwca 2018, 22:47

Nasze propozycje