Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Wyniki konkursu: wygraj nową lokówkę Tulip Easy Natural marki Philips! Następny artykuł: Specjalne rabaty dla Wizażanek!

4 sposoby jak przestać narzekać

Kobieta,
,
, tagi: optymizm, jak być szczęśliwą
Słyniemy z narzekania. Narzekamy na wszystko: na pogodę, na pracę, na partnera, na przyjaciółki. Jak możemy to zmienić? Oto 4 sposoby jak przestać narzekać - łatwe i szybkie.

1. Unikaj narzekaczy i źródeł irytacji

Towarzystwo ludzi wiecznie na coś narzekających spowoduje, że prędzej czy później albo ulegniesz ich ponurej wizji świata albo poczujesz się nimi obciążona i zmęczona. A to prosta droga do narzekania. Dlatego staraj się otaczać ludźmi pozytywnie nastawionymi do życia, wesołymi, otwartymi. Ogranicz również oglądanie telewizji. Nie nakręcaj się negatywnymi informacjami z kraju i ze świata!

jak przestać narzekać

2. Poproś bliskich o wsparcie

Sami zwykle tak utożsamiamy się ze swoim tokiem myślenia, że tracimy nad nim kontrolę i nie słuchamy samych siebie. Osoba z boku widzi i słyszy nas wyraźniej. Dlatego poproś bliskich lub przyjaciół, żeby ci uświadamiali, kiedy narzekasz, a będziesz mogła z tym skończyć.

3. Zawsze dostrzegaj dobre strony sytuacji

Jakość tego, co nas otacza, jest głównie naszą interpretacją. To od niej zależy, czy uważamy, że rzeczywistość jest piękna, czy wroga. Jeśli to drugie, zacznij zadawać sobie pytania „A co, jeśli…?” i snuj tylko pozytywne przypuszczenia. „A co, jeśli mi się to spodoba?”, „A co, jeśli mi się uda?”. Fantazjuj, a mózg, który nie odróżnia rzeczywistości od fantazji, tylko odbiera słowa i obrazy z myśli, będzie działał na rzecz dobrych interpretacji. A wtedy będziesz miała mniej powodów do narzekania!

4. Bądź wdzięczna

Codziennie znajdź kilka rzeczy, za które jesteś losowi wdzięczna. Możesz je zapisać. I rób to za każdym razem, gdy masz ochotę ponarzekać na jakąś sytuację. Wdzięczność to klucz do dobrego życia. Jeśli ciągle narzekasz na swojego partnera, spisuj na kartce wszystkie jego zalety, jakie przyjdą ci do głowy. Po kilku tygodniach takiego ćwiczenia zabraknie ci miejsca na kartce, a po kilku miesiącach zrozumiesz, że to naprawdę działa. Czy mąż się poprawił, czy to ty zmieniłaś perspektywę patrzenia na niego? Sprawdź!

zdjęcia: Fotolia

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2017, 12:42

Nasze propozycje