Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Pięknie Prosty ROświat Różeny Opalińskiej Następny artykuł: Przetestowane przez Wizaż: żelazko Philips PerfectCare Elite Silence

5 sposobów marnowania czasu i energii

Kobieta,
,
Często myślimy, iż mamy strasznie dużo do zrobienia, a jednocześnie tak mało czasu, by ze wszystkim zdążyć, że poddajemy się już na starcie, odwlekając to, co mamy do załatwienia w czasie lub zupełnie z tego rezygnując. Tymczasem często sami jesteśmy winni tej sytuacji, nieświadomie marnując czas i energię.
lenistwo

5 sposobów marnowania czasu i energii

1. Martwimy się na zapas i zniechęcamy

Zanim weźmiemy się za realizację zamierzonego celu, z góry wyobrażamy sobie jego efekt końcowy. Jeśli nas nie satysfakcjonuje, popadamy w czarnowidztwo i osłabiamy swój zapał i energię do działania. Czas ucieka, popadamy w marazm i zniechęcenie. Tracimy siły, wydajność i upewniamy się w poczuciu własnej słabości.

2. Chcemy udowodnić coś sobie i innym

Zamiast skupiać się na tym, czego naprawdę chcemy i z czym mamy realne siły się zmierzyć, próbujemy za wszelką cenę udowodnić sobie i innym, że damy radę ze wszystkim. Na to wewnętrzne spięcie niepotrzebnie tracimy mnóstwo energii, dlatego skupmy się wyłącznie na sobie i swoich możliwościach, nie odnosząc się do otoczenia.

3. Musimy zawsze mieć rację

Udowadnianie za wszelką cenę swojej nieomylności jest potwornie męczące. Często tracimy czas i energię na walkę z wiatrakami, czyli bezskuteczne przekonywanie innych do swojego stanowiska. Tracimy siły na szukanie argumentów potwierdzających naszą rację, koniecznie chcąc czuć kontrolę nad sytuacją i utrzymać konkretny wizerunek. Dajmy sobie prawo do błędu, a poczujemy ogromną ulgę i zastrzyk energii.

4. Bierzemy odpowiedzialność za innych

Znacie to wypalające i stresujące uczucie, gdy przejmujemy się tym, jak w oczach innych wypadają na przykład nasi bliscy? Biorąc odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za nich, niepotrzebnie tracimy energię, ponieważ i tak nie mamy wpływu na postępowanie innych ludzi. Fundujemy sobie jedynie osłabiającą frustrację.

5. Czekamy na idealny moment do działania

Najczęstszy i najbardziej skuteczny sposób straty czasu i energii. Czekając na idealny moment do działania, który zresztą jakoś nie chce nadejść, przekładamy różne sprawy w czasie, co powoduje, że wizja problemów z ich realizacją urasta do niebotycznych rozmiarów i czujemy się coraz gorzej. Zatem zamiast rozmyślać, planować i analizować to, co mamy zrobić, po prostu… zróbmy to!

A Wy na co najczęściej tracicie czas i energię?

Sprawdź także 5 rzeczy, które powinnaś robić częściej oraz 4 proste sposoby jak przestać narzekać.

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2017, 15:22

Nasze propozycje