Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: 4 sprawdzone sposoby na wiosenne przesilenie Następny artykuł: Wpuść wiosnę do domu!

3 sposoby na skuteczną naukę języka

Kobieta,
,
, tagi: porady, nauka języka obcego
Nauka języków bywa kłopotliwa. Zrozumienie i zapamiętanie coraz trudniejszych słówek i reguł jest wyzwaniem. Istnieją jednak sposoby, które ułatwiają proces nauczania, czyniąc go skutecznym i zabawnym. Oto 3 sposoby na skuteczną naukę języka.

sposoby na naukę języka

1. sposób na skuteczną naukę języka: mapy myśli

Wydobywanie informacji z jednolitego tekstu jest mało skuteczne. Ważne treści, ubrane w długie i skomplikowane zdania, są trudniejsze do wychwycenia i zapamiętania. Aby więc wyróżnić ważniejsze kwestie, warto korzystać z techniki tworzenia tzw. map myśli. Tak sporządzone notatki pozwolą usystematyzować zdobytą już wiedzę i przyśpieszą jej powtarzanie.

Metoda ta polega na zapisaniu kluczowego pojęcia na środku kartki, a następnie rysowania od niego gałęzi, z których każda dotyczy innego zagadnienia. Z każdej wyrastają następne, obejmujące bardziej szczegółowe kwestie, aż do zapisania wszystkich ważnych informacji. Poszczególne gałęzie mogą mieć różną formę, wielkość i kolor. Najistotniejsze elementy powinny się jednak wyróżniać. Zaznaczamy te, które sprawiają nam trudność: wyjątki, związki frazeologiczne, synonimy, idiomy czy zwroty. Technika ta doskonale sprawdza się przy nauce nowegosłownictwa.

 

2. sposób na skuteczną naukę języka: metoda skojarzeń

Mapy myśli ułatwiają zrozumienie i powtarzanie treści, których się uczymy. Czasem jednak nie wystarczają do zapamiętania wszystkiego. Warto wówczas posłużyć się np. metodą skojarzeń, polegającą na tworzeniu historii, obrazów myślowych czy rymowanek, w których występują trudne do zapamiętania zagadnienia i słówka.

Najmocniej zapisują się w pamięci rzeczy niecodzienne i wyjątkowe, dlatego im ciekawsze będą nasze skojarzenia, tym łatwiej je zapamiętamy. Możemy je zilustrować i opatrzyć opisem, co pomoże przyswoić pisownię słów. Metoda skojarzeń może też służyć zabawie, do której wykorzystamy słownik. Można np. losować przypadkowe słowa, z których następnie trzeba ułożyć jak najzabawniejsze historie.

 

3. sposób na skuteczną naukę języka: zabawa

Jeśli z nauki uczynimy zabawę, stanie się wręcz przyjemnością. Warto więc wykorzystać znane i lubiane rozrywki lub gry do potrzeb naukowych. Można np. tworzyć obcojęzyczne wersje haseł czy kart używanych w grach. Można skorzystać przy tym ze słowników wyposażonych w wersje elektroniczne, sprzyjające oswajaniu się z obcą pisownią i wymową.

Dowiedz się, jak nauczyć języka obcego twoje dziecko!

Polecany film

Kasia gotuje z Polki.pl: zupa cebulowa


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 kwietnia 2017, 19:04

Nasze propozycje