Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: To zdecydowanie najbardziej wzruszająca świąteczna reklama - trudno po... Następny artykuł: Tym ludziom powiedziano, że są piękni. Ich reakcje mogą Was zaskoczyć

6 rad Marie Kondo, jak szybko i skutecznie posprzątać dom

Kobieta,
,
, tagi: książki, porady, sprzątanie
Sprzątanie to nie jest zwykła czynność. To filozofia życia, sposób na zmianę, zamknięcie jednego etapu i otwarcie kolejnego. Bzdury? Tak ci się tylko wydaje. Jeśli przestawisz się na taki tryb myślenia, przedświąteczne porządki nie będą męczącą rutyną, a staną się doświadczeniem, które może odmienić twoje życie. Nie jest to trudne – wystarczy przestrzegać kilku zasad. Powodzenia.

Książka Marie Kondo „Magia sprzątania”

Podobno poziom czystości naszego domu pokazuje, jacy jesteśmy. Mówi wiele o naszych relacjach i aktualnym stanie ducha, o tym, jak traktujemy życie i jak podchodzimy do obowiązków. Można się z tego śmiać, ale jest wiele przypadków kobiet, które w stresie, dużym napięciu zaczynają sprzątać, bo to je uspokaja i relaksuje.

Wrogowie sterylnego ładu mówią: jak ktoś często sprząta, to zna­czy, że ma duże problemy. Potrzebuje sterylnego wnętrza, by ukoić „bałagan” w głowie. To mit. Mit, który właśnie obaliła Marie Kondo, autorka książki „Magia sprzątania”. Kondo twierdzi, że to bałagan jest oznaką problemów wewnętrznych, a do tego odwraca naszą uwagę od źródła chaosu. Masz brudno, masz rozgardiasz, to znaczy, że nie kontrolujesz swojego życia w różnych strefach. Autorka od lat pomaga sprzątać ludziom. W Japonii, skąd pochodzi, sprzątanie to filozofia, sposób na rozpoczęcie przemiany. Marie Kondo mówi wprost: „Je­stem pewna, że ład może zmienić twoje życie”.

Poznaj 6 prostych zasad utrzymywania porządku w domu!

baner
zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Polecany film

Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z brązowym ryżem

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 października 2016, 12:17