Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Nowość: śliwka kalifornijska Następny artykuł: HIT! Odchudzająca dieta białkowa dopasowana do Twojej osobowości

Flora light bez laktozy

Flora light to lekki produkt do smarowania pieczywa idealny dla wszystkich, którzy troszczą się o zdrowie oraz zwracają dużą uwagę na zawartość kalorii. Flora light zawiera bowiem 30% tłuszczu. Ponadto, Flora light nie zawiera laktozy, dzięki czemu może być stosowana przez osoby z jej nietolerancją, jako składnik zdrowej diety.

flora

Flora light to produkt do smarowania pieczywa z rodziny Flora, który nie zawiera laktozy, dlatego może być spożywany przez osoby z jej nietolerancją.

Laktoza (dwucukier) to składnik mleka i produktów mlecznych, zwany cukrem mlecznym. W procesie trawienia jest wchłaniany przez organizm w postaci cukrów prostych.

Jednak u osób z niedoborem lub zaburzoną aktywnością laktazy (enzymu odpowiedzialnego za trawienie laktozy w organizmie) może powodować różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego: wzdęcia, uczucie napięcia i pełności, bóle brzucha, a czasem biegunki

Szacuje się, że w Polsce z powodu nietolerancji laktozy, uwarunkowanej genetycznie, może cierpieć nawet 37% społeczeństwa. Dlatego osoby z nietolerancją laktozy powinny ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ze swojej diety wszystkie produkty zawierające laktozę.

Flora light, zastępując masło czy inne produkty do smarowania pieczywa zawierające w swym składzie mleko, może być stosowana jako składnik diety dla osób z nietolerancją laktozy. To równie doskonały składnik zbilansowanej diety dla każdego, w tym także osób dbających o linię, ponieważ jedna porcja Flory light to 25 kcal, czyli 1% referencyjnej wartości spożycia. Zalecenia żywieniowe rekomendują ograniczenie spożycia nasyconych kwasów tłuszczowych i zastępowanie ich nienasyconymi zarówno w diecie osób zdrowych, jak i tych mających podwyższony poziom cholesterolu. Bez względu jednak na stan zdrowia, tłuszcz jest niezbędnym składnikiem naszej diety. Około 30% spożywanej energii dziennie powinno pochodzić właśnie z tłuszczu. Ważna jest jednak jego jakość.

Flora light doskonale wpisuje się w te zalecenia - zawiera 70% mniej nasyconych kwasów tłuszczowych niż masło i dostarcza ponad 1000 razy więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6 niż masło. Ten korzystny skład tłuszczów uzyskiwany jest poprzez unikalną kompozycję olejów roślinnych - słonecznikowego, lnianego, palmowego oraz rzepakowego. Ponadto Flora light wzbogacana jest w witaminy A i D.

Flora light spełnia rygorystyczne kryteria Programu „Wiem, co wybieram”. Logo Programu umieszczone na opakowaniu oznacza, że zawartość tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, soli (sodu) oraz cukru w danym produkcie jest zgodna z międzynarodowymi zaleceniami żywieniowymi. Flora light spełnia także wymagania najnowszych zaleceń żywieniowych dla dzieci opracowanych przez grono kluczowych polskich ekspertów w dziedzinie pediatrii i żywienia. 

Cena: 6,49 zł/ 400g

zdjęcia: materiały PR

Polecany film

Kulinarne ciekawostki 03 - orzeszki ziemne


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2017, 17:30

Nasze propozycje