Poprzedni artykuł: 4 przepisy na pizze, od których nie przytyjesz Następny artykuł: Genialny pomysł na smaczne śniadanie. Jesteśmy zachwycone!

Niebieskie latte najgorętszym napojem tego lata?

Nowości kulinarne,
,
, tagi: niebieskie latte, Matcha Mylkbar, latte z alg
Chociaż dostępne jest wyłącznie w Australii, podbiło serce internautów, którzy wyczekują, aż podobny napój będzie dostępny w ich okolicach. Mowa o niebieskim latte, wprowadzonym w lipcu do jednej z kawiarni w Melbourne.

Błękitne latte to najgorętsza nowość z wegańskiej kawiarni Matcha Mylkbar w Melbourne. Wcześniej lokal proponował już latte buraczane i grzybowe, ale żadne z nich nie zrobiło takiej furory jak napój o niebieskiej barwie. Niektórym może on kojarzyć się wprawdzie z niebieską zupą ugotowaną przez Bridget Jones, ale w tym przypadku mamy do czynienia ze znacznie bardziej ekstrawaganckim pomysłem.

Napój z australijskiej kawiarni swój oryginalny kolor zawdzięcza sproszkowanym niebieskim algom, które są zdecydowanie najdroższym składnikiem błękitnego latte. Do jego przygotowania potrzeba dodatkowo cytryny, imbiru, syropu z agawy i mleka kokosowego. Wegański napój przyciągnął do kawiarni tłumy, co jest zasługą nie tylko jego oryginalnego składu, ale też fotogeniczności szklanki z latte.

- W weekend sprzedaliśmy ponad 100 latte, a biorąc pod uwagę, że jesteśmy małą kawiarnią z 40 miejscami siedzącymi, to dużo – powiedział redakcji Mashable Australia Nic Davidson, współwłaściciel kawiarni. Też byście skosztowały takiego smerfnego latte?

Zobaczcie także:  Najciekawsze pomysły na wykorzystanie słoików mason jar

Fot. Matcha Mylkbar

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lipca 2018, 08:18

Nasze propozycje