Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: W oprawie aromatycznych borowików – nowość z serii Dania Babci Zosi Następny artykuł: Pawełek najlepszym od Wedla – postaw na nadzianego kumpla!

Aromatyczna Wielkanoc z przyprawami Appetita

Nowości kulinarne, , tagi: przyprawy, jajko, wielkanoc, żurek, jaja, appetita
Wielkanoc to bogactwo rodzimych zwyczajów, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje oraz uczta smaków. Ukoronowaniem świątecznego menu, będą aromatyczne mieszanki przyprawowe Appetita z linii Gotujemy po polsku. Dzięki nim przygotowanie wielkanocnych specjałów stanie się proste, a tradycyjne dania nabiorą głębokiego aromatu.

W dawnej Polsce wierzono, że obfitość świątecznego stołu wróżyła dobrobyt i pomyślność. Święta to triumfalny powrót produktów zakazanych w czasie postu i bogactwo różnorodnych dań. Na tradycyjnym stole nie mogło wówczas zabraknąć jaj, ćwikły oraz żurku lub białego barszczu. Aby zupy zyskały głęboki smak i niepowtarzalny aromat wystarczy użyć dedykowanej im Przyprawy do żurku i barszczu białego Appetita, która nada im niepowtarzalnego charakteru.

przyprawa do zurku

 

Atrybutem Wielkanocy jest jajko, które stanowiło przedmiot kultu już w starożytności. Jajka zawieszano  m.in. pod sufitami egipskich świątyń. Symbolizowały one wszechświat, siłę życiową, płodność i odrodzenie. Jajka zdobiono w celach magicznych, a w ludowych wierzeniach zwyczaj ten uważany był za jeden z warunków zapewnienia ciągłości świata. Jajka stały się również istotnym składnikiem wielkanocnego menu. Aromatyczna kompozycja ziół i przypraw w Przyprawie do potraw z jajek Appetita urozmaici smak m.in. jaj faszerowanych, past i sałatek jajecznych.

przyprawy do jajek

Ceny:

Przyprawa do potraw z jajek (20g) cena ok. 1,30 zł   

Przyprawa do żurku i barszczu białego (20 g) cena ok. 1,30 zł 

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Polecany film

Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z jajkiem

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

27 października 2016, 01:49