Poprzedni artykuł: Cały makijaż jednym kosmetykiem! Ma najmodniejszy kolor wiosny i... od... Następny artykuł: Kochacie podkład Bourjois Healthy Mix? Teraz do linii dołączył krem BB...

Co siedzi na Twoich kosmetykach? Tym codziennie dotykasz swojej twarzy...

Makijaż, , tagi: trądzik

Zagraniczny serwis Buzzfeed postanowił uświadomić kobiety, co nakładają na twarz, razem z kosmetykiem, jeżeli nie dbają o tego typu produktu. Już na wstępie nietrudno się domyślić, że chodzi oczywiście o bakterie. Gołym okiem nie da się ich zobaczyć, jednak na zbliżeniu to wszystko wygląda o wiele bardziej obrzydliwie i przerażająco.

Z najczęściej używanych przez kobiety kosmetyków, zebrano patyczkiem kosmetycznym wierzchnią warstwę oraz wysmarowano nimi wierzch specjalnych płytek. Przebadano pomadkę, rozświetlacz w sztyfcie, połyskujący cień, prasowany podkład, BeautyBlender oraz zalotkę. Kiedy próbki spędziły dwa dni w specjalistycznym laboratorium, jak na dłoni było widać różne dziwne plamy, świadczące o obecności bakterii na produktach.

Czy jest w ogóle jakikolwiek sposób na utrzymanie kosmetyków w możliwie największym stanie czystości? Przede wszystkim nie należy dotykać kosmetyków brudnymi rękami. Również przechowywanie ich jest dość istotne. Kosmetyki kolorowe powinny znajdować się z daleka od źródła ciepła, czyli od kaloryfera oraz okna.  

Jeżeli masz wątpliwości, co do tego, czy jakikolwiek kosmetyk, którego używasz jest czysty, przetrzyj go na wszelki wypadek chusteczkami nasączonymi alkoholem. Zabije on bakterie, a Ty będziesz miała pewność, że w najbliższym czasie nie pojawi się na Twojej twarzy żadna niespodzianka. W przypadku BeautyBlendera należy pamiętać, aby po każdym użyciu go dokładnie umyć.

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 grudnia 2018, 04:57

Zobacz także

Nasze propozycje