Poprzedni artykuł: Ten trik z pokazu Diora sprawi, że nawet najcieńsze brwi nabiorą objęt... Następny artykuł: Świecące paznokcie robią furorę na Wschodzie. Ale to nie jedyny tak dz...

Te błędy w konturowaniu popełniła każda z nas. Czego nie robić, aby wyglądać olśniewająco?

Makijaż,
,
, tagi: konturowanie twarzy
Jak konturować twarz, aby nie zrobić sobie plam? Makijaż będzie perfekcyjny, jeżeli nie będziesz popełniać tych trzech błędów.

Konturowanie to idealna broń do walki z wieloma kompleksami. Nie podoba ci się kształt twojego nosa? Możesz to skorygować. Podobnie jak zbyt wypukłe policzki lub za wysokie czoło. Gra świateł i cieni to jeden z tych elementów makijażu, który sprawia największą frajdę podczas malowania. 

I mimo że konturowanie nie wymaga szczególnych umiejętności wizażowych, a raczej dobrych narzędzi, to wiele kobiet po pierwszej nieudanej próbie zraża się. Wszystko przez te trzy podstawowe błędy, które skutecznie utrudniają nam pracę z kosmetykami do modelowania twarzy

Błędy w konturowaniu twarzy na mokro

Zaczynając konturowanie twarzy powinnaś trzymać się dwóch zasad. Po pierwsze, naucz się rozjaśniać to, co chcesz uwydatnić i przyciemniać to, co chcesz ukryć. A po drugie, im mniej, tym lepiej. Nawet mała ilość kremowego produktu wystarczy, aby wykonturować jedną stronę twarzy.

To dlatego, że formuła takich kosmetyków pozwala im się rozpłynąć na skórze. Ale wszystko zależy też od tego, jak i czym je rozcieramy. A skoro o narzędziach mowa, przechodzimy do pierwszego błędu.

Konturowanie twarzy pędzlem do podkładu

Pędzle do podkładu są zwykle dość zbite. Jeśli chcesz nałożyć nim kremowy produkt do konturowania, a następnie go rozetrzeć, to po pierwsze nałożysz go za dużo, a po drugie - narobisz sobie plam. Jeśli już używasz takiego pędzla, zanuż go delikatnie w produkcie, wytrzyj nadmiar o dłoń, a następnie nie dociskając go za bardzo do skóry, namaluj w odpowiednich miejscach kreski. Następnie rozetrzyj je tak zwanym skunksem, czyli pędzlem duo fiber albo gąbką. Możesz również wykorzystać płaski o wąskim przekroju lub flat top.

W ten sposób przejście między podkładem, a produktem do konturowania będzie płynne i naturalne. Aby uniknąć wpadki makijażowej, przetestuj zarówno pędzle oraz gąbki. Wtedy będzie ci dużo łatwiej ocenić, którym z tych narzędzi przyjemniej się pracuje i które daje taki efekt, jakiego oczekujesz. Pamiętaj też, aby poświęcić odpowiednio dużo czasu na rozblendowanie wszystkiego i zniwelowanie ostrych krawędzi.

My używamy tych pędzli i gąbek - sprawują się świetnie:

Niezwracanie uwagi na naturalny kontur twarzy

Konturowanie powinnaś dostosować do kształtu twarzy. Inaczej będziesz modelować buzię owalną, a inaczej trójkątną. Stań przed lustrem i oceń, które elementy chcesz uwydatnić (rozświetlić), a które koniecznie ukryć (przyciemnić).

Standardowo rozjaśnia się łuk kupidyna, grzbiet nosa, obszar pod łukami brwiowymi oraz kości policzkowe. Bronzerem natomiast powinnaś ukryć linię żuchwy, zaznaczyć boki twarzy w linii prostej od szczytu ucha oraz skronie przy najwyższym punkcie łuku brwiowego.

A dla ułatwienia, zerknij na grafikę poniżej i dopasuj konturowanie do swojego kształtu twarzy:

Zły odcień bronzera i rozświetlacza

Dobieranie odpowiedniego koloru kosmetyków do konturowania jest tak samo istotne, jak dopasowanie prawidłowego odcienia pokładu. Możesz nim wszystko zepsuć albo upiększyć cały makijaż. Bardzo ważne jest dobranie takich barw produktów, które harmonizują z Twoim naturalnym kolorem skóry. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ miejsca, które przyciemnisz i rozświetlisz będą wyglądały tak, jakby to światło, a nie kosmetyki modelowały twarz. Jednym słowem - efekt będzie naturalny

Jakich kolorów zatem należy używać? Bronzer powinien być maksymalnie dwa tony ciemniejszy od naturalnego koloru cery. Do konturowania wybieraj taki, który wpada w chłodne tony. Ciepły służy do opalania twarzy, a nie ukrywania mankamentów. 

Pierwsze próby konturowania zakończyły się niepowodzeniem? Przetestuj jeden z tych kosmetyków:

Jeśli chcesz pochwalić się, jak tobie wychodzi konturowanie twarzy na mokro, dodaj zdjęcie makijażu do Looków Wizażanek. Chętnie zobaczymy, jakich kosmetyków użyłaś! :)

Zdjęcie główne: Pinterest

zdjęcia: iStock

Kremowe kosmetyki trzeba dobrze utrwalić. Przetestuj te pudry:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2018, 18:50

Nasze propozycje