Poprzedni artykuł: Wielki powrót bibułek matujących - teraz potrafią więcej niż kiedykolw... Następny artykuł: Makijaż z perłą - elegancki look, który nie wymaga użycia rozświetlacz...

Sprawdźcie, czym może się skończyć malowanie sztucznych rzęs i nieodpowiedni demakijaż

Makijaż,
,
, tagi: sztuczne rzęsy, malowanie rzęs
Wydawać by się mogło, że jeżeli kobieta decyduje się na noszenie sztucznych rzęs, to już nie potrzebuje nakładania na nie tuszu. Jednak dla niektórych zabieg to za mało, ale czy to aby na pewno bezpieczne? Zobaczcie zdjęcia, które odbierają mowę.

Przedłużanie rzęs to zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Oprócz tego, że dzięki niemu rzęsy zawsze są długie i gęste (no dobrze, do momentu aż zaczną wypadać;)), to jeszcze możemy zapomnieć o ich malowaniu, ponieważ zawsze wyglądają nienagannie. Na dodatek potrafią na tyle podkreślić oczy, że część kobiet rezygnuje przy nich z makijażu powiek. 

Polecamy:  Ten kolor szminki jest modny każdej jesieni

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Przez pierwsze 48 h po zabiegu przedłużania trzeba unikać kontaktu zarówno z wodą, jak i z parą. Nie zaleca się również wykonywania zabiegów na twarz. Z kolei podczas demakijażu należy unikać tłustych kosmetyków stosowanych w okolicach oczu, ponieważ mogą one osłabić działanie kleju. 

Polecamy:  Ta drogeryjna maskara podbija zagraniczny internet - kosztuje tylko 14 zł!

Po dwóch dobach trzeba zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie rzęs, ponieważ osiada na nich kurz, pot, martwy naskórek i oczywiście resztki kosmetyków. Aby rzęsy nie uległy zniszczeniu, należy do tego używać specjalnych preparatów do ich czyszczenia. Przede wszystkim jednak nie można malować sztucznych rzęs tuszem do rzęs, ponieważ jego całkowite usunięcie jest bardzo ciężkie, prawie niemożliwe. Nieodpowiednia higiena może prowadzić nawet do rozwoju pasożytów na powiekach! 

Ostatnio na Facebooku opublikowano zadziwiające zdjęcia obrazujące, jak wyglądają przedłużane rzęsy, przy których nie zachowano zasad higieny. Widok jest przerażający.

Moje drogie! Jeżeli macie założone rzęsy na dłużej, proszę dbać o ich pielęgnację, higienę i dokładnie zmywać makijaż! Nie tuszuje się sztucznych rzęs, nie używa się eyelinera, bo jest to praktycznie awykonalne, aby go usunąć.
Niestety ale 1 na 100 klientek przychodzi z rozwijającym sie pasożytem. (...) Zazywczaj potrzeba 15 min żeby dokladnie oczyścić twarz, a do tego rzęsy, gdzie często widzę 3 warstwy tuszu...
Proszę, dbajcie o swoje zdrowie i higienę...- czytamy na fanpage Paulina Bożęcka Make Up

Post został już udostępniony prawie 2 tysiące razy i doczekał się ponad 3 tysięcy komentarzy. Większość pań zaznacza, że sztucznych rzęs nie można tuszować. Widok jest na tyle przerażający, że naszym zdaniem stanowi doskonałą przestrogę. 

Tylko zobaczcie te zdjęcia. Co o nich sądzicie? 

Temat przedłużania rzęs jest też często komentowany przez użytkowniczki na naszym forum. Zobaczcie TUTAJ

Polecamy:  Wielki powrót bibułek matujących - teraz potrafią więcej niż kiedykolwiek!

Źródło zdjęcia głównego:  Pinterest

Zapisz

Zapisz

Oto najlepsze tusze do rzęs polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje