Poprzedni artykuł: To jeden z najbardziej pożądanych korektorów w Polsce. Teraz kupisz go... Następny artykuł: Anna Dereszowska pokazała się bez makijażu. Fani: 'Wyglądasz 10 lat mł...

'Cała prawda' o makijażu? Jej zdjęcie w ciągu kilku godzin stało się viralem

Makijaż,
,
, tagi: viral, makijażowe wpadki
"Właśnie dlatego nie ufam kobietom", "Przerażające" - czytamy w komentarzach na Instagramie. Brytyjska blogerka wywołała niezłe zamieszanie...

Efekt maski nie należy do szczególnie pożądanych (przeciwnie - boimy się go jak ognia), ale ta blogerka uczyniła z niego centralny punkt swojego makijażu. I to w najbardziej dosłownym sensie z możliwych!

Cała prawda o makijażu?

Ekstremalne makijaże kojarzą nam się z Halloween - to właśnie w tym okresie większość blogerek daje upust fantazji i prezentuje prace, których nie powstydziłby się niejeden profesjonalny charakteryzator. Jednak makijaż brytyjskiej wizażystki Courteney Jackson wcale nie nawiązuje do horrorów, choć może wydawać się przerażający z innych względów...

Courteney opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym wygląda, jakby zrywała z twarzy warstwę mocnego makijażu, spod której widać jej "prawdziwe" oblicze. Pierwsze wrażenie jest uderzające, ale gdy się przyjrzymy, widać, że efekt powstał przy wykorzystaniu specjalnej silikonowej maski.

Choć praca wizażystki budzi uznanie dla jej umiejętności, zdjęcie sprowokowało gorącą dyskusję wśród internautów na trochę inny temat. Na Instagramie blogerki pojawiło się wiele komentarzy na temat "fałszu", którym mają się charakteryzować kobiety nadużywające makijażu. Czy będziecie zaskoczone, jeśli napiszemy, że oburzeni byli przede wszystkim mężczyźni? Poniżej niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod zdjęciem:

Właśnie dlatego nie ufam kobietom.

Przykre... W dzisiejszych czasach ludzie ukrywają prawdziwych siebie.

Osoby, które nakładają na siebie tyle makijażu są po prostu fałszywe - maskują swoje prawdziwe twarze. Wolę miłą, naturalną buzię niż sztuczną lalkę Barbie.

Zdjęcie makijażu Courteney już po kilku godzinach stało się viralem, obiegając media społecznościowe. Wygląda na to, że blogerka poruszyła czułą strunę, a jej praca stała się przedmiotem ponurych refleksji na temat instagramowych profili, które najczęściej nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Czy jednak rzeczywiście jest tak źle? Dajcie znać w komentarzach, jaka jest wasza opinia.

Zobacz też: Żegnamy matowe pomadki? W 2018 będzie rządził TEN trend

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 września 2018, 09:22

Nasze propozycje