Poprzedni artykuł: Po cieniach nude, przyszła pora na „nagie" lakiery do paznokci od Urba... Następny artykuł: Przed tym błędem przestrzegają wszystkie makijażystki! Niesłusznie?

Ostrożnie z makijażem na Halloween! Farby do twarzy poparzyły skórę dziecka

Makijaż,
,
, tagi: Halloween, podrażnienia skóry, viral, uczulenie
Planujesz szalony makijaż na halloweenową imprezę? A może chcesz pomalować swoje dziecko? Uważaj - to może się źle skończyć...

Z roku na rok Halloween zyskuje w Polsce coraz większą popularność - "potworne" przebieranki wciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. To także świetna okazja na ekstrawagancki makijaż - warto jednak zwrócić uwagę na produkty, którym chcemy go wykonać. Czasem  z pozoru niewinna zabawa ma nieprzyjemny finał.

Farby do twarzy oparzyły skórę dziecka

Alexandra Leigh Carter z Australii z pewnością dobrze zapamięta tegoroczne Halloween. Jej synek, podobnie jak pozostałe dzieci, postanowił wziąć udział w zabawie. Kilka dni przed imprezą Alexandra postanowiła zrobić mu "próbny" makijaż, sięgając po świeżo kupione farbki do twarzy. Już po kilku minutach chłopiec zaczął skarżyć się na ból i uczucie pieczenia - po pospiesznym zmyciu produktów okazało się, że farbki oparzyły buzię dziecka.

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że przed nałożeniem kosmetyków na twarz syna Alexandra przeprowadziła próbę alergiczną, aplikując farbę na ręce chłopca. Ponieważ nic złego się nie wydarzyło, wykonała synowi makijaż, co skończyło się silnym podrażnieniem.


Alexandra postanowiła opowiedzieć o całej sytuacji za pośrednictwem Facebooka, by ostrzec innych rodziców. Prawda jest jednak taka, że czujność powinny zachować także dorosłe miłośniczki halloweenowego makijażu - one również sięgają po farby do twarzy, które potencjalnie mogą wywołać na skórze reakcję alergiczną. Apelujemy: korzystajcie ze sprawdzonych produktów, a jeśli chcecie wypróbować coś nowego, sprawdźcie na niewielkim fragmencie skóry twarzy (np. w okolicach ucha), czy nie zagrozi wam to bolesnym podrażnieniem.

Zobacz też: Czy wiecie, która to gwiazda? Makijaż na Halloween zmienił ją nie do poznania!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 września 2018, 10:51

Nasze propozycje