Poprzedni artykuł: Pierwsze własne perfumy. Za którymi tęsknimy najbardziej? - opinie uży... Następny artykuł: Blogerka Ola Szepczyńska: „Nikt z powodu makijażu nie powinien być tła...

Hit czy kit: strobing oczu, czyli rozświetlone spojrzenie na każdą okazję

Makijaż,
,
, tagi: makijaż oczu, strobing, modny makijaż
Po wielu miesiącach mody na konturowanie twarzy światem makijażu zawładnął strobing. Kiedy już oswoiłyśmy się z nowym trendem i efektem rozświetlonej, niemalże zroszonej cery, na świeczniku znalazł się non-touring. Nie oznacza to jednak, że strobing odszedł na dobre, ponieważ tegorocznej wiosny jeden z wiodących trendów w makijażu objął oczy.

Świetliste, pełne blasku spojrzenie to marzenie niejednej z nas. Tym bardziej cieszymy się, że w strobingu dostrzeżono kolejne możliwości. Konturowanie, które sprowadzało się do aplikacji rozświetlacza na kości policzkowe, nos, czubek brody oraz nad łukiem Kupidyna, od kilku tygodni przegrywa z non-touringiem, ale za to znalazło zastosowanie w nieco innym obszarze, a mianowicie w okolicach oczu.

Strobing oczu to innymi słowy makijaż rozświetlający spojrzenie, który skupia się na zaakcentowaniu rozświetlaczem wewnętrznych kącików. Efekt jest w tym przypadku jednak nieco inny niż po nałożeniu jasnego cienia do powiek. Celem tej techniki jest bowiem stworzenie bardziej świetlistego makijażu oczu, a co za tym idzie, także uzyskanie efektu optycznego powiększenia oczu. Strobing sprawia, że wyglądają one na bardziej rozbudzone.

Rozświetlający makijaż oka wymaga oczywiście dobrego rozświetlacza, który nie podrażni oczu lub rozświetlającego cienia do powiek. Produkt nakładamy w obszarze wewnętrznych kącików w taki sposób, aby rozetrzeć go w kierunku górnej i dolnej powieki. Gdybyśmy nałożyły kosmetyk punktowo, efekt powiększenia oczu byłby znikomy.

Strobing oczu nadaje się do wykorzystania zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Jeśli zależy nam na subtelności, stawiamy na makijaż z lekkim połyskiem. Wieczorem możemy z kolei sięgnąć po cień metaliczny. Z klasyczną czernią przykładowo świetnie komponuje się srebro.

Trend, jak dowiodły tego gwiazdy na tegorocznej Met Gali, w tym Rita Ora, Jourdan Dunn czy Adriana Lima, przyjął się już na czerwonym dywanie. Też go wypróbujecie?

Zobaczcie także:  Makijaż ust jak dzieło sztuki- hit z Instagrama

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 10:45

Nasze propozycje