Poprzedni artykuł: Toksyczne składniki w tuszach do rzęs! Na co trzeba uważać? Następny artykuł: Makijaż rzęs... do góry nogami!? Czy ten trend przyjmie się w Polsce?

Podróbki kosmetyków? Wiemy, jak je rozpoznać!

Makijaż,
,
, tagi: podrabiane kosmetyki
Kopiowanie i podrabianie kosmetyków stało się prawdziwą plagą… Fałszywki mogą być niestety wszędzie, a zidentyfikowanie ich jest niezwykle trudne. Wiemy jednak, jak odróżnić je od oryginału.

Warto mieć tych kilka informacji z tyłu głowy nawet w trosce o własne zdrowie. Nieoryginalne kosmetyki mają zupełnie inny skład i często nie są produkowane w przeznaczonych do tego warunkach. Dlatego w sieci możemy często znaleźć informacje o tym, że pewien kosmetyk wywołał reakcje alergiczne. Nawet sama Kylie Jenner ostrzegała przed kupowaniem jej słynnych pomadek z innych stron niż jej oficjalny sklep internetowy.

O podróbkach popularnych kosmetyków robi się coraz głośniej - najczęściej w kontekście robienia zakupów na stronie aliexpress.com. Ale przecież nie tylko tutaj zdarza nam się wydać pieniądze. Również wtedy, gdy wyjeżdżamy za granicę liczymy na to, że uda nam się wyrwać na mały shopping i upolujemy za mniejsze pieniądze to, czego nie możemy dostać w Polsce.

Zobacz także: Jak rozpoznać podróbki pędzli do makijażu?

Najlepiej na zakupy wybrać się do firmowego sklepu lub drogerii, w których asortyment jest sprawdzony. Wtedy będziemy mieć pewność, że zrobiłyśmy bezpieczne zakupy i nie będziemy żałować decyzji. Nierzadko jednak próbujemy oszczędzić. Dlatego wybieramy się na różnego rodzaj targowiska, a to nie najlepsze miejsce na wydawanie gotówki. Tym bardziej, że tam najczęściej możemy zostać oszukane.

Zobacz także: Jak rozpoznać podróbki perfum?

Tyczy się to również stron, na których możemy licytować kosmetyki. Sprzedawcy bardzo często sprytnie zasłaniają produkty tak, aby zakryć drobne mankamenty opakowań lub po prostu wysyłają nam zupełnie inny produkt, niż widziałyśmy na zdjęciu. W naszej galerii znajdziesz praktyczne wskazówki i dowiesz się, jak nie kupić podróbki ulubionego kosmetyku.

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/437764026259923065

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lipca 2018, 19:41

Nasze propozycje