Poprzedni artykuł: Usta jak aksamit? To porównanie właśnie nabrało nowego znaczenia - spó... Następny artykuł: Nudzi cię już makijaż robiony eylinerem? Wypróbuj walentynkową kreskę

Ten genialny trik przedłuży trwałość lakieru. Koniec z odpryskiwaniem po kilku dniach!

Makijaż,
,
, tagi: manicure, lakier do paznokci
Ta prosta sztuczka pozwoli ci zachować nienaganny manicure nawet przez tydzień. A produkt, którego musisz użyć, znajdziesz w swojej kosmetyczce.

Nie ma nic gorszego, niż spędzenie ponad godziny na robieniu perfekcyjnego manicure, który po trzech dniach będzie wyglądał, jak po dwóch tygodniach zmywania naczyń… A tak dzieje się, ponieważ pomijasz jeden bardzo ważny krok – nie przecierasz przygotowanej płytki zmywaczem do paznokci.

Na początku może ci się to wydawać bezcelowe. Bo przecież, jak lakier może utrzymać się dłużej na paznokciu, który przed chwilą potraktowałaś zmywaczem? W tej całej sztuczce chodzi o odtłuszczenie płytki. Ten sam krok wykonuje się podczas robienia manicure hybrydowego czy też żelowego tylko za pomocą specjalnego preparatu. Dzięki temu pozbywamy się tłustej warstwy na paznokciu i wszelkich pyłków, które mogłyby osłabić trwałość lakieru.

Jakiego zmywacza użyć?

Większość kobiet preferuje zmywacze do paznokci bez acetonu, bo jak wiadomo ten jeden składnik ma tendencję do wysuszania. Wybór zależy jednak od prywatnych upodobań. W tym przypadku na efekt nie ma najmniejszego wpływu to, jakiego typu zmywacza będziemy używać. Postaw po prostu na ten, który sprawdziłaś. Po przetarciu płytki możesz od razu przystąpić do malowania paznokcia wybranym kolorem.

Zobacz także:Hybryda i żel zniszczyły Ci paznokcie? Te odżywki naprawdę pomogą (i to ekspresowo)

Dla przedłużenia trwałości lakieru, niektóre kobiety stosują również sztuczkę z top coatem. Aplikują go bezpośrednio na lakier (bardzo cienką warstwę), a następnie każdego kolejnego dnia powtarzają tę czynność. Dobrze dobrany lakier nabłyszczający odpowiednio zabezpiecza kolor i tworzy otoczkę, która chroni przed odpryskami.

Testowałyście wcześniej tę metodę ze zmywaczem?

zdjęcia: iStock

Te zmywacze oraz top coaty powinnaś przetestować

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 19:42

Nasze propozycje