Poprzedni artykuł: Czy nowa paletka przebije kultowe czekoladki Too Faced? Tylko zobaczci... Następny artykuł: Cały czas się "świecisz"? Te bibułki matujące czynią cuda :)

Idealny podkład szyty na miarę? Żaden problem - wiemy, jak to zrobić!

Makijaż,
,
, tagi: krem BB, podkład, DIY, pigment
Twój podkład wydaje ci się słabo dobrany lub po prostu zbyt ciężki? Zastąp go... pigmentem!

Dobranie idealnego podkładu bywa trudne - problem jest na tyle powszechny, że powstają strony internetowe pomagające dokonać wyboru. A co, gdyby zastąpić go... pigmentem? Ten trik umożliwia uzyskanie perfekcyjnego odcienia i jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośniczek naturalnego efektu!

Jak przygotować podkład na bazie pigmentu?

Wszystko, czego potrzebujesz to ulubiony krem nawilżający i pigment przeznaczony do stosowania na skórę. Krople pigmentu pojawiają się w ofercie coraz liczniejszej grupy marek - są przeznaczone przede wszystkim do mieszania z podkładami, ale można je wykorzystać także w ich zastępstwie.

Jeśli nie oczekujesz silnego krycia, wystarczy jedna kropla pigmentu, którą należy zmieszać z kremem na dłoni. Chcąc stopniować krycie i odcień, wystarczy powoli dodawać kolejne porcje kolorowego kosmetyku, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Powstały w ten sposób produkt będzie przypominał delikatny krem BB, dzięki połączeniu właściwości kremu nawilżającego i efektu krycia.

Wypróbowałyśmy ten sposób na własnej skórze i potwierdzamy: to naprawdę działa. Warto jednak pamiętać, by krem, z którym zmieszamy pigment nie był zbyt tłusty - w tej roli najlepiej sprawdzą się lekkie kosmetyki przeznaczone do stosowania na dzień, wręcz pod makijaż. Zwolenniczki wyraźnego matu mogą tez sięgnąć po transparentny puder, my jednak polecamy wypróbować ukochany przez Koreanki, modny efekt "wilgotnej" skóry :)

Poniżej nasze propozycje pigmentów popularnych marek:

Od lewej: NYX, Pro Foundation Mixer, 39 zł (zobacz opinie w KWC); The Body Shop, Shade Adjusting Drops, 69 zł/szt. (zobacz opinie w KWC); Clinique, BIY Blend It Yourself, kropelki z pigmentem, 149 zł (dodaj opinię do KWC).

Wypróbujecie ten sposób? A może już korzystacie z pigmentów?

Zobacz też: Bez efektu maski, ale lepszy niż Photoshop! Poznajcie podkład w... piance!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Jeśli jednak wolisz tradycyjny podkład, nasze Wizażanki polecają te

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 19:46

Nasze propozycje